Zakladatel Huobi se chystá prodat svůj podíl za cenu 3 miliardy dolarů – Bloomberg

Date:

Share post:

Leon Li, ikonický zakladatel Huobi Global, jedné z největších platforem pro obchodování s kryptoměnami na světě, jedná s investory, protože chce převést až 60 % svého podílu na obchodní burze.

První hlášeno podle agentury Bloomberg s odkazem na zdroje, které si přejí zůstat v anonymitě, existuje potvrzení, že Li se setkal se zainteresovanými stranami s generálním ředitelem FTX Exchange, Samem Bankman-Friedem, a zakladatelem společnosti Tron, Justinem Sunem, mezi jmény, se kterými se podle zdrojů Li setkal. Potvrdili také, že současní podporovatelé Huobi, včetně ZhenFund a Sequoia China, byli také informováni o rozhodnutí již v červenci na schůzi akcionářů.

Huobi je pravděpodobně jednou z nejstarších platforem pro obchodování s digitálními měnami v blockchainovém průmyslu a stále patří k těm s největší likviditou. I když zatím není jasné, jaké primární důvody stojí za tím, proč se chce Li zbavit svých podílů ve společnosti, zdroje uvádějí, že hodnota firmy je 2 až 3 miliardy dolarů a jakýkoli prodej může dosáhnout až 1 miliardy dolarů.

Zatímco společnost Huobi Global viděla na svých trzích to nejlepší i horší, v současnosti představuje jeden z klíčových outfitů, díky nimž dnes uživatelé získávají přístup k krypto ekosystému.

Navrhovaný prodej Huobi potvrzen

I když nesdílel přesné podmínky diskusí, zástupce Huobi potvrdil probíhající jednání v e-mailovém prohlášení.

„Doufá, že noví akcionáři budou mocnější a vynalézavější a že si značky Huobi budou vážit a investovat více kapitálu a energie do růstu Huobi,“ řekl mluvčí.

Vzhledem k tomu, že podrobnosti navrhovaného prodeje ještě nejsou jasné, neexistují žádné náznaky, zda bude součástí prodeje také společnost Huobi Technology Holdings Ltd se sídlem v Hongkongu a licencovaná společností SFC.

Ekosystém digitální měny v současné době prochází výrazným posunem po kryptozimě, která byla zaznamenána v první polovině roku.

Likvidnější outfity jako Bankman-Fried’s FTX byly docela štědré záchrana ohrožených firem, jako je BlockFi a Voyager Digital. Zpráva Bloombergu se nezmiňuje o žádné tísni ze strany Huobiho, která by mohla chtít přimět Li prodat většinu svých podílů ve firmě.

Original Source: https://thecoinrise.com/huobi-founder-looking-to-sell-his-stake-at-a-3b-valuation-bloomberg/

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

نزدک به دنبال ارائه خدمات نگهداری رمزارز است

اپراتور بورس اوراق بهادار نزدک می خواهد پیشنهاد خدمات نگهبانی کریپتو و در حال حاضر در حال...

Ο Nasdaq επιδιώκει να προσφέρει Υπηρεσίες Crypto Custody

Ο χειριστής του χρηματιστηρίου Nasdaq θέλει προσφορά υπηρεσίες φύλαξης κρυπτογράφησης και ήδη κάνει σχέδια για την κυκλοφορία...

Nasdaq Berusaha Menawarkan Layanan Kustodi Kripto

Operator bursa saham Nasdaq menginginkannya menawarkan layanan penyimpanan crypto dan sudah membuat rencana untuk meluncurkan layanan pada...

Nasdaq se snaží nabízet služby úschovy kryptoměn

Operátor burzy Nasdaq chce nabídka crypto custody služby a již plánuje spuštění služby do konce druhého čtvrtletí....