Whitepay spouští službu, která Ukrajincům umožní nakupovat elektroniku pomocí kryptoměn

Date:

Share post:

Whitepay, odnož pro zpracování kryptoměn ukrajinské kryptoburzy Whitebit se sídlem v Estonsku, spustila novou platební možnost pro uživatele kryptoměn, která jim umožní platit za elektronické zboží v zemi. Whitepay umožňuje kryptoplatby s některými z nejznámějších technologických obchodů v zemi, včetně Tehnoezh (Техно Їжак v ukrajinštině) a Stylus.

K nové službě lze přistupovat s více než 130 digitálními měnami a Whitepay doufá, že k tomuto počtu v blízké budoucnosti přidají další.

Ukrajinští uživatelé, kteří chtějí platit za své zboží digitálními měnami v některém z partnerských obchodů, mohou zahájit platbu online prostřednictvím platební brány, kterou Whitepay umožňuje. Uživatelé budou také moci provádět platby ve fyzických obchodech prostřednictvím terminálů Point of Sale (POS) na definovaných místech.

Whitebit bude firma spravující platební bránu a také poskytovat zákaznickou podporu držitelům kryptoměn, kteří službu využívají.

Ukrajina a dividendy z adopce kryptoměn

Ukrajina zůstává jednou ze zemí na světě, která získala obrovský pozitivní dopad díky svému pozitivnímu přístupu k digitálním měnám.

Poté, co parlament schválil zákon o kryptoměnách na začátku tohoto roku, prezident Volodymyr Zelenskyy podepsal zákon v tomto rocea otevřel tak stavidla masivní podpoře ze strany kryptokomunity po invazi Ruska do země.

Od darů zemi kryptoměnovými směnárnami až po nárůst služeb, které jsou poháněny digitálními měnami, objetí těchto rodících se tříd aktiv pozoruhodně roste.

Whitebit patří mezi digitální směnárny, které Ukrajině pomohly. Přestože platforma pro obchodování s kryptoměnami sídlí v Estonsku, podepsala memorandum o spolupráci s ukrajinským ministerstvem zahraničních věcí s cílem poskytovat pomoc jeho protikrizovému centru a podporovat ukrajinské uprchlíky prostřednictvím svých zastoupení v zahraničí.

Legalizace kryptoměn nutně posune Ukrajinu na mapu světa s ohledem na digitální aktiva. Zatímco krypto sloužil jako hlavní záchranné lano v rusko-ukrajinské válce existuje obrovská tendence, že v blízké budoucnosti raketově vzroste více iniciativ, jako je tato.

Original Source: https://thecoinrise.com/whitepay-launches-service-to-let-ukrainians-buy-electronics-with-crypto/?rand=1304

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Центральный банк Дании вряд ли внедрит CBDC

В то время как другие страны изучают возможность внедрения своей цифровой валюты Центрального банка (CBDC), Дания заявила об...

A dán központi bank valószínűleg nem fog CBDC-t végrehajtani

Míg más országok a központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését vizsgálják, Dánia kijelentette, hogy nincs azonnali érdeklődése a...

デンマーク中央銀行がCBDCを導入する可能性は低い

他の国々が中央銀行デジタル通貨(CBDC)の実装を検討している一方で、デンマークはデジタル クローネの発行に当面の関心がないことを宣言しました。 デンマーク国立銀行として一般に知られているデンマーク中央銀行の 3 人の総裁の 1 人、Signe Krogstrup 氏 話しました この地域でのデジタル決済の使用の最近の急増と、それが世界経済に与える影響について。 現金の使用が徐々に減少することが脅威になると懸念している他の地域とは異なり、デンマークの中央銀行は異なる意見を持っています。 「すでに述べたように、私たちが今日知っていることに基づいて、民間人の手にある現金が私たちの通貨システムにおける信頼のアンカーであることは私には明らかではありません.デンマークでは確かにそうではありません. 「潜在的な収入の流れや生産的価値のない、投機的でリスクの高い資産」 頂点銀行の総裁は、何らかの形のデジタル決済が検討されるとすれば、ホールセール CBDC になるだろうと感じています。 彼女の意見では、デンマーク国立銀行がすでに中央銀行準備金を提供していることを考えると、ホールセール CBDC...

ธนาคารกลางเดนมาร์กไม่น่าจะใช้ CBDC

ในขณะที่ประเทศอื่น ๆ กำลังสำรวจว่าอาจใช้สกุลเงินดิจิทัลของธนาคารกลาง (CBDC) เดนมาร์กได้ประกาศขาดความสนใจในทันทีในการออกโครนดิจิทัล Signe Krogstrup หนึ่งในสามผู้ว่าการธนาคารกลางเดนมาร์ก หรือที่รู้จักกันโดยทั่วไปในชื่อ Danmarks Nationalbank พูดคุย เกี่ยวกับการเพิ่มขึ้นของการใช้การชำระเงินดิจิทัลในภูมิภาคและผลกระทบต่อเศรษฐกิจโลก ซึ่งแตกต่างจากภูมิภาคอื่น ๆ ที่กลัวว่าการใช้เงินสดที่ลดลงทีละน้อยจะเป็นภัยคุกคาม ธนาคารกลางเดนมาร์กมีความคิดเห็นที่แตกต่างออกไป “ตามที่ระบุไว้แล้ว...