Vývojář SudoRare odchází Dark Carting pryč s 519 ETH

Date:

Share post:

Vývojáři SudoRare, platformy Non-Fungible Token (NFT), odešli chybějící s nějakou kryptoměnou a stablecoiny.

Tokeny Ethereum (ETH), LooksRare (LOOKS) a USD Coin (USDC) byly z burzy vyčerpány. Po útoku byly tokeny LOOKS a USDC převedeny na ETH na decentralizované kryptoburze Uniswap. Dohromady tah koberce činil 519 Ethereum (ETH), což je v současné době hodnota 815 000 $.

V tuto chvíli SudoRare uzavřel svou obchodní platformu i všechna svá sociální média rukojeti. Platforma pro výměnu decentralizovaných nezaměnitelných tokenů (NFT) se stala nedostupnou online sotva šest hodin po svém spuštění.

Abychom to vyjmenovali, „rug pull“ je strategie kryptografických podvodů, kdy vývojáři přitahují investory do svého projektu digitálních aktiv a poté, co jsou vloženy finanční prostředky, se stahují. Investoři pak zůstanou bez peněz nebo s kryptoměnou, která nemá žádnou tržní hodnotu. Projekt je sotva dokončen, než vývojáři odstraní veškerou jeho likviditu.

Právě dnes byl spáchán tah koberce a bez zanechání stop ukradl finanční prostředky investorů. Z vyšetřování PeckShield zjistil, že finanční prostředky byly zaslány na tři různé adresy peněženky. Po dlouhém zkoumání bylo zjištěno, že jedna z peněženek patří uživateli Krakena. Kraken je americká kryptoměnová burza, která také funguje jako banka.

Podezření vznesená ohledně projektu SudoRare

V minulém týdnu byli potenciální investoři a široká veřejnost varováni krypto Twitterem před obchodováním na protokolu SudoRare.

Podezřelí informátoři označili tokenomiku za platformou a také přítomnost falešných online sledujících. Zajímavé je, že maloobchodním uživatelům byla nabídnuta nehorázná výnosnost investic. S ohledem na to mnozí cítili, že SudoRare byl podvod.

Po dlouhém zkoumání a analýze PeckShield a další komentátoři věří, že vývojáři stojící za projektem jsou zodpovědní za tah koberečků. Vzhledem ke krátkému trvání po jeho spuštění existuje podezření, že nikdo nemohl získat přístup k fondu likvidity projektu.

Krypto investoři byli varováni, aby vždy provedli náležitou péči, než vloží svůj kapitál do jakéhokoli krypto projektu. Jen v roce 2021 bylo uneseno 2,8 miliardy dolarů prostřednictvím vytahování koberců, což představovalo více než dvě třetiny celkových krypto podvodů v loňském roce. Jedním z nich je porušení sítě Nomad ve výši 190 milionů dolarů.

Original Source: https://thecoinrise.com/sudorare-developer-goes-dark-carting-away-with-519-eth/?rand=1304

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Центральный банк Дании вряд ли внедрит CBDC

В то время как другие страны изучают возможность внедрения своей цифровой валюты Центрального банка (CBDC), Дания заявила об...

A dán központi bank valószínűleg nem fog CBDC-t végrehajtani

Míg más országok a központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését vizsgálják, Dánia kijelentette, hogy nincs azonnali érdeklődése a...

デンマーク中央銀行がCBDCを導入する可能性は低い

他の国々が中央銀行デジタル通貨(CBDC)の実装を検討している一方で、デンマークはデジタル クローネの発行に当面の関心がないことを宣言しました。 デンマーク国立銀行として一般に知られているデンマーク中央銀行の 3 人の総裁の 1 人、Signe Krogstrup 氏 話しました この地域でのデジタル決済の使用の最近の急増と、それが世界経済に与える影響について。 現金の使用が徐々に減少することが脅威になると懸念している他の地域とは異なり、デンマークの中央銀行は異なる意見を持っています。 「すでに述べたように、私たちが今日知っていることに基づいて、民間人の手にある現金が私たちの通貨システムにおける信頼のアンカーであることは私には明らかではありません.デンマークでは確かにそうではありません. 「潜在的な収入の流れや生産的価値のない、投機的でリスクの高い資産」 頂点銀行の総裁は、何らかの形のデジタル決済が検討されるとすれば、ホールセール CBDC になるだろうと感じています。 彼女の意見では、デンマーク国立銀行がすでに中央銀行準備金を提供していることを考えると、ホールセール CBDC...

ธนาคารกลางเดนมาร์กไม่น่าจะใช้ CBDC

ในขณะที่ประเทศอื่น ๆ กำลังสำรวจว่าอาจใช้สกุลเงินดิจิทัลของธนาคารกลาง (CBDC) เดนมาร์กได้ประกาศขาดความสนใจในทันทีในการออกโครนดิจิทัล Signe Krogstrup หนึ่งในสามผู้ว่าการธนาคารกลางเดนมาร์ก หรือที่รู้จักกันโดยทั่วไปในชื่อ Danmarks Nationalbank พูดคุย เกี่ยวกับการเพิ่มขึ้นของการใช้การชำระเงินดิจิทัลในภูมิภาคและผลกระทบต่อเศรษฐกิจโลก ซึ่งแตกต่างจากภูมิภาคอื่น ๆ ที่กลัวว่าการใช้เงินสดที่ลดลงทีละน้อยจะเป็นภัยคุกคาม ธนาคารกลางเดนมาร์กมีความคิดเห็นที่แตกต่างออกไป “ตามที่ระบุไว้แล้ว...