Voyager Digital’in Alacaklıları Temel İşçiler İçin Tutma Primlerine Direniyor

Date:

Share post:

İflas eden kripto borç veren Voyager Digital’in müşterileri, borç verenin çalışan alıkoyma avantajlarının 38’ini ödeme hareketine itiraz etti. Buydu meydana çıkarmak son bir yasal dosyalamada.

ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesinde 2 Ağustos’ta yapılan bir yasal dosyalama, Crypto aracılık firmasının Temel Çalışan Tutma Planını (KERP) onaylamak için hakime yaklaştığını ortaya koyuyor. Borç veren, fonunun 1,9 milyon dolarını operasyonları için gerekli olarak nitelendirdiği çalışanlara ödemek için onay istiyor.

2 Ağustos tarihli dosyalamaya göre, çalışanlar borç veren için temel muhasebe işlemleri, nakit ve dijital varlık yönetimi, BT altyapısı ve yasal işlevleri içeren kritik işlevleri yerine getiriyor. O zaman, bu işçileri kaybetmenin yeniden yapılanma planlarına zarar vereceğini söyledi.

Alacaklılar Voyager Digital’in Yeterince İş Yapmadığını Söylüyor

Borç verenin talebine cevaben, 19 Ağustos’ta borç verenin teminatsız alacaklılarından oluşan bir komite, Voyager’ın talebine itirazda bulundu. Alacaklılar, çalışanların zaten iyi bir şekilde tazmin edildiğini ve firmanın fiyatını düşürmek için çok az şey yaptığını iddia ediyor.

Ayrıca komite, borç verenin KERP’yi uygulamak için çalışanların gerekli olduğunu söylemenin ötesinde yeterli neden vermediğini söyledi. Ayrıca, söz konusu işçilerin istifa etmeyi planladıklarına dair herhangi bir kanıt bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Buna ek olarak, alacaklılar, şirketin son aylarda kripto ekosistemini karakterize eden son büyük işten çıkarmaları takiben işe alabileceği bir profesyonel havuzu olduğunu söylüyor.

Bu nedenle alacaklılara göre, yolcunun davasının koşulları KERP’yi desteklemiyor.

Borçlularının kredilerini geri ödeyememesi ve piyasanın artan oynaklığı nedeniyle, ABD merkezli kripto borç veren bir kayaya çarptı. Platformunda alım satım, para çekme ve para yatırma işlemlerinin durdurulmasından günler sonra, 11. bölüm iflas başvurusunda bulundu Temmuz ayında yeniden yapılanma süreci başlayacak gibi görünüyor.

Daha sonra, borç veren FTX’in yatırım kolu Alameda Ventures’ın tekliflerini reddetti piyasa türbülansı sırasında bir likidite yastığı için. Anlaşmaya devam etmenin diğer anlaşmaları güvence altına alma şansını mahvedeceğini ve yatırımcılara zarar vereceğini söyledi.

ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi, 24 Ağustos 2022’de hareketle ilgili bir duruşma planladı.

Original Source: https://thecoinrise.com/creditors-of-voyager-digital-resists-retention-bonuses-for-essential-workers/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Woman Loses Money To Crypto Scam Via Match Making Site In Mumbai

Crypto fraud has become an issue in the last few years, causing pain and losses for the victims....

One Year Before the Bitcoin Halving 2024: How to Prepare

With just one year left before the much-anticipated Bitcoin halving event, experts and investors in the crypto industry...

Bitcoin, Other Crypto See $360 Million Sold Off In Single Day

Bitcoin (BTC) and other cryptocurrencies sustained a considerable blow as the U.S. Federal Reserve’s decision to raise interest...

Investor Caution Advised by SEC on Crypto Asset Securities

The United States Securities and Exchange Commission (SEC) has issued a warning about investing in crypto. The agency...