Telegram CEO’su Kullanıcı Adları için bir NFT Pazar Yeri Fikrini Düşünüyor

Date:

Share post:

Mesajlaşma uygulaması Telegram’ın CEO’su Pavel Durov, kullanıcı adlarının NFT akıllı sözleşmesi aracılığıyla alınıp satılabileceği yeni bir pazar yeri fikrini düşünüyor.

Durov paylaşılan fikri, cüzdan ve alan adları için son TON müzayedesinden duyduğu heyecanı ifade ederken, “Durov’un kanalı” telgraf kanalındaki bir mesajda.

Açık Ağ (TON) satışlarının başarısından ilham alan Durov, kullanıcı adlarının blok zincirindeki varlıklar olarak açık artırmaya çıkarılabileceğini öne sürüyor. Ayrıca Durov, Telegram’ın 700 milyon kullanıcısıyla birlikte, @bank ve @gift gibi dört harfli kullanıcı adlarının tümü de dahil olmak üzere çeşitli akılda kalıcı kullanıcı adlarının satışa sunulacağını söyledi.

Durov, çekici kullanıcı adlarının ticaretine ek olarak, mesajlaşma uygulamasının çıkartmalar, emojiler veya kanallar gibi diğer özelliklerinin pazarın bir parçası haline gelebileceğini söyledi.

TON DNS satışı Temmuz ayında başlatıldı ve toplam 2.392.002 Toncoin karşılığında 2.000 .ton’un üzerinde alan adı satıldı. 215.250 Toncoin’e satılan en yüksek hasılat alan adı (wallet.ton).

CEO, ekibinin önerilen pazara ev sahipliği yapmak için oluşturduğu TON blok zincirini benimsemek istiyor.

Durov, TON’un programlama dilinin orijinal geliştiricileri olmanın yanı sıra, blok zincirinin hızının, kullanılabilirliğinin ve ölçeklenebilirliğinin, ağ için kolayca kurşun geçirmez bir akıllı sözleşme yazabileceklerini ekleyerek bir avantaj sağladığını söylüyor.

Eskiden Telegram Open Network olan TON ağı, mesajlaşma uygulamasıyla birlikte 2018’de başlatıldı. Başlangıçta Telegram için dijital ödemeleri işlemek üzere tasarlandı.

Topluluk odaklı blok zinciri projesi, hızlı işlemlere izin vermek ve çok çeşitli merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) için destek sağlamak için bir Hisse Kanıtı konsensüs mekanizması kullanır.

Sosyal medya platformları NFT’leri entegre ediyor

Telegram’ın yanı sıra, gelişmekte olan metaverse pazarında bir ayak izi oluşturma çabasında olan bir sosyal medya devi Meta, NFT’leri çeşitli ülkelerde kullanıma sunmaya başladı ilk test aşamasından sonra.

Platform, kullanıcıların NFT’lerini sergilemelerine izin vermek için Coinbase cüzdanını ve Dapper’ı entegre etti. Kullanıcıların NFT’lerini Facebook’ta görüntülemelerine izin vermek için de planlar yapılıyor.

Başka bir mikroblog platformu olan Twitter, premium kullanıcılar için bir NFT profil resmi özelliği ile metaverse’de ilk kez sahneye çıktı.

Original Source: https://thecoinrise.com/telegram-ceo-mulls-idea-of-an-nft-marketplace-for-usernames/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Woman Loses Money To Crypto Scam Via Match Making Site In Mumbai

Crypto fraud has become an issue in the last few years, causing pain and losses for the victims....

One Year Before the Bitcoin Halving 2024: How to Prepare

With just one year left before the much-anticipated Bitcoin halving event, experts and investors in the crypto industry...

Bitcoin, Other Crypto See $360 Million Sold Off In Single Day

Bitcoin (BTC) and other cryptocurrencies sustained a considerable blow as the U.S. Federal Reserve’s decision to raise interest...

Investor Caution Advised by SEC on Crypto Asset Securities

The United States Securities and Exchange Commission (SEC) has issued a warning about investing in crypto. The agency...