Teku Client Sürümü Bellatrix ve Mainnet Güncellemesi v22.8.1

Date:

Share post:

v22.8.1 güncellemesi, Birleşme beklentisiyle tüm Ethereum (ETH) Ana Ağ kullanıcıları için yayınlandı. Güncellemeye dahil olan piyasaya sürülmüş ETH 2.0 istemcisi tarafından kurumsal staking için Teku, Bellatrix yükseltmesi ve Birleştirme geçiş yapılandırmasıdır.

Birleştirme, İş Kanıtı’ndan (PoW) hisse ispatına (PoS) geçişle ilgili olduğundan, tüm Mainnet düğüm yükseltmelerinin Teku sürümünde gerçekleştirilmesi gerekir.

Teku, kurumsal ve güvenlik çözümlerini barındırmak ve sunmak için tasarlanmış ve geliştirilmiş bir Ethereum 2.0 istemcisidir.

Özellikle tasarımı, kullanıcılarına stake seçenekleri sunacak şekildedir. Bu ETH aracının programlama dili Java’dır ve bakımı, açık kaynaklı Apache 2.0 ether istemcisi Hyperledger Besu’nun arkasındaki aynı ekip tarafından yürütülür.

Konsensüs katmanı olan Bellatrix, Merge lansmanını başlatan ilk yükseltme aşamasıdır. Bellatrix yükseltmesinin etkinleştirilmesi ile Birleştirmenin başlatılması arasında 14 günlük bir sürenin geçmesi gerekecektir. Bu süre, ağın Birleştirmeyi başlatmak için gerekli toplam terminal zorluğuna (TTD) ulaşmasına izin verecektir.

Şu anda, geçici TTD 58.750.000.000.000.000.000.000.000’dir ve sonunda bir müşterinin serbest bırakılmasına eklendiğinde sonuca bağlı olarak ayarlamaya tabidir.

Teku tarafından açıklandığı gibi, Bellatrix yükseltme aktivasyonunun 6 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor. Bu nedenle, tüm ETH Mainnet kullanıcılarının, Bellatrix’in etkinleştirilmesinden önce tüm yükseltmeleri başlatması beklenir.

Bellatrix etkinleştirildiğinde, ceza parametrelerini nihai maksimum güvenlik değerlerine taşımak için birkaç yapılandırma değerine izin verilecek ve güncellenecektir. İşlem yürütme ExecutionPayload ayrıca işaret zincirine eklenecektir. Doğrulayıcı sorumluluklarının çoğu değiştirilmeyecektir.

Birleşmeyi Çevreleyen Spekülasyonlar

Birleşmenin nihayet 15 Eylül’de başlaması bekleniyor. Birleştirme ile ilgili çeşitli yanlış anlamalar devam etmektedir. Bu tür yanılgılar arasında Birleştirmenin gaz ücretlerinde azalmaya yol açacağı gerçeği de vardır.

Ethereum Vakfı bu doğru değil diye cevap verdi. Ayrıca halk, Ethereum Vakfı’nın açıklığa kavuşturduğu bir başka yalan olan The Merge’den sonra işlemlerin daha hızlı gerçekleştirileceğine inanıyor.

Birleştirme, merakla beklenen bir olaydır ve birçok itme arasında, Ethereum ağını genel olarak daha kullanışlı bir protokol haline getirmesi zorunludur.

Original Source: https://thecoinrise.com/teku-client-release-bellatrix-and-mainnet-update-v22-8-1/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Bitcoin (BTC) Price Begins Massive Rally

After a massively bullish week, the Bitcoin (BTC) price has cleared a crucial resistance level that could trigger...

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023, Bitcoinla première plus grande crypto-monnaie basée sur la...

Análisis de precios de Bitcoin para el 22 de marzo de 2023

Análisis de precios de Bitcoin para el 22 de marzo de 2023, Bitcoinla primera criptomoneda más grande basada...

Análise de preço do Bitcoin para 22 de março de 2023

Análise de preço do Bitcoin para 22 de março de 2023, bitcoina primeira maior criptomoeda baseada em capitalização...