SudoRare Developer, 519 ETH ile Dark Carting’i Ortadan Kaldırıyor

Date:

Share post:

Fungible Token (NFT) platformu olan SudoRare’in geliştiricileri gitti eksik bazı kripto para birimi ve sabit paralarla.

Ethereum (ETH), LookRare (LOOKS) ve USD Coin (USDC) tokenlerinin tümü borsadan çekildi. Saldırının ardından, LOOKS ve USDC tokenleri, Uniswap merkezi olmayan kripto borsasında ETH’ye dönüştürüldü. Toplamda, halı çekme şu anda 815.000 dolar değerinde olan 519 Ethereum (ETH) olarak gerçekleşti.

Şu anda SudoRare, ticaret platformunu ve tüm sosyal medyasını kapattı. kulplar. Merkezi olmayan, dönüştürülemeyen token (NFT) değişim platformu, piyasaya sürüldükten ancak altı saat sonra çevrimiçi olarak kullanılamaz hale geldi.

Özetlemek gerekirse, bir halı çekme, geliştiricilerin yatırımcıları dijital varlık projelerine çektiği ve ardından fonlar enjekte edildikten sonra çekildiği bir kripto dolandırıcılığı stratejisidir. Yatırımcılar daha sonra parasız veya piyasa değeri olmayan bir kripto para birimiyle bırakılır. Geliştiriciler tüm likiditesini kaldırmadan önce proje neredeyse tamamlanmış sayılmaz.

Tam olarak, halı çekme bugün gerçekleştirildi ve iz bırakmadan yatırımcıların fonlarını kaçırdı. PeckShield, incelemeler sonucunda fonların üç farklı cüzdan adresine gönderildiğini keşfetti. Uzun incelemelerden sonra cüzdanlardan birinin bir Kraken kullanıcısına ait olduğu keşfedildi. Kraken, aynı zamanda bir banka olarak ikiye katlanan bir Amerika Birleşik Devletleri kripto para borsasıdır.

SudoRare Projesiyle İlgili Şüpheler Arttı

Geçen hafta, potansiyel yatırımcılar ve genel halk, kripto Twitter tarafından SudoRare protokolünde işlem yapmamaları konusunda uyarıldı.

Şüpheli ihbarcılar, platformun arkasındaki tokenomikleri ve sahte çevrimiçi takipçilerin varlığını işaretlemişti. İlginç bir şekilde, perakende kullanıcılarına inanılmaz bir yatırım getirisi teklif edildi. Bunu akılda tutarak, birçok kişi SudoRare’in bir dolandırıcılık planı olduğunu düşündü.

Pek çok inceleme ve analizden sonra, PeckShield ve diğer yorumcular, halının çekilmesinden projenin arkasındaki geliştiricilerin sorumlu olduğuna inanıyor. Lansmanından sonraki kısa süre göz önüne alındığında, kimsenin projenin likidite havuzuna erişemeyeceğinden şüpheleniliyor.

Kripto yatırımcıları, sermayelerini herhangi bir kripto projesine yatırmadan önce her zaman gerekli özeni göstermeleri konusunda uyarıldı. Sadece 2021’de, geçen yıl toplam kripto dolandırıcılığının üçte ikisinden fazlasını oluşturan halı çekme yoluyla 2,8 milyar dolar kaçırıldı. Bunlardan biri Nomad Network’ün 190 milyon dolarlık ihlali.

Original Source: https://thecoinrise.com/sudorare-developer-goes-dark-carting-away-with-519-eth/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Analiza ceny Bitcoina na dzień 24 marca 2023 r

Analiza ceny Bitcoina na dzień 24 marca 2023 r., Bitcoinypierwsza największa kryptowaluta oparta na kapitalizacji rynkowej, znajduje się...

Анализ цены биткойна на 24 марта 2023 г.

Анализ цены биткойна на 24 марта 2023 г., Биткойнпервая крупнейшая криптовалюта, основанная на рыночной капитализации, находится в нисходящем...

Bitcoin árelemzés 2023. március 24-én

Bitcoin árelemzés 2023. március 24-én, Bitcoin2021 novembere óta az első legnagyobb kriptovaluta a piaci kapitalizáció alapján. A Bitcoin...

2023 年 3 月 24 日のビットコイン価格分析

2023 年 3 月 24 日のビットコイン価格分析、 ビットコインは、時価総額に基づく最初の最大の暗号通貨であり、2021 年 11 月以降、下降傾向にあります。 コインコーデックス. 今週の 5 日目は、毎週の平均足ローソク足に基づいて、買い手が価格を支配しようとしているようです。 週間 MACD はわずかにプラスに転じます。 毎週の...