Samsung Securities planuje uruchomić swoją giełdę kryptowalut

Date:

Share post:

Gigant finansowy Samsung Securities wzmacnia swoje pozycjonowanie kryptowalut dzięki proponowanym początek giełdy kryptowalut.

Na podstawie raportów zebrano, że Samsung prowadzi obecnie badania i badania nad najlepszymi strategiami wejścia na przestrzeń wymiany kryptowalut. Wcześniej doświadczył nieudanego przedsięwzięcia kryptograficznego w 2021 r., Kiedy nie mógł zdobyć potrzebnego talentu do zarządzania nowo opracowaną platformą handlu kryptograficznego.

Samsung Securities jest jedną z siedmiu południowokoreańskich firm maklerskich, które wysłały wnioski o wstępne zatwierdzenie. Wniosek jest wstępną zgodą z żądaniem upoważnienia do założenia giełdy kryptograficznej. Mirae Asset Securities to kolejna z firm, które złożyły wniosek.

Mirae Asset Securities jest największą pod względem kapitalizacji rynkowej spółką z sektora bankowości inwestycyjnej i maklerską w Korei Południowej. Bank inwestycyjny ma spółkę zależną w ramach swojej spółki zależnej Mirae Consulting. Partner konsultingowy jest odpowiedzialny za zatrudnianie personelu technicznego dla różnych kryptowalut, w tym Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i tokenów nie wymienialnych (NFT).

Po zatwierdzeniu ich wniosków firmy te rozpoczną działalność jako giełda kryptowalut w pierwszej połowie 2023 r. Podobno to zwiększone zainteresowanie branżą kryptograficzną w Korei Południowej jest wynikiem mianowania nowego prezydenta.

Korea Południowa otwiera się na przemysł kryptograficzny

Yoon Suk-Yeol właśnie objął urząd prezydenta w kraju i zamierza zmienić pozycję kraj jako naród kryptocentryczny. Podczas swojej kampanii wyborczej zagwarantował obywatelom, że deregulacja BTC i innych kryptowalut rozpocznie się, gdy zostanie prezydentem.

W swoim ówczesnym oświadczeniu powiedział;

„Musimy przejść na system negatywnej regulacji, aby przynajmniej rynek wirtualnych aktywów nie miał obaw”.

Oprócz wielu firm, które zamierzają założyć swoje giełdy kryptograficzne w Korei Południowej, kraj azjatycki generalnie zacieśnia swoją kontrolę nad branżą kryptograficzną. Bardziej przekonujący jest fakt, że Korea Południowa nawiązała współpracę z Komisją Usług Finansowych (FSC) w celu wytyczne projektowe dla przepisów kryptograficznych.

Partnerstwo ma pomóc chronić mieszkańców Korei Południowej przed ryzykiem i niepewnością na niestabilnym rynku kryptowalut.

Niedawno Korea Południowa ogłosiła swoje plany nałożenia około 10-50% podatku od prezentów na zrzuty. Wynikało to z faktu, że zrzuty kryptowalut są prezentami i dlatego należą do kategorii, która płaci podatek.

Original Source: https://thecoinrise.com/samsung-securities-plans-to-launch-its-cryptocurrency-exchange/?rand=1289

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

G7 urychluje diskuse o přísné regulaci kryptoměn

Mezinárodní skupina sedmi široce označovaná jako G7 je stále znepokojena imploze a bankrotem kryptoměnové burzy FTX, a proto...

G7 Hastens Discussions on Strict Crypto Regulation

The international Group of Seven widely referred to as G7 is still concerned about the implosion and bankruptcy...

El G7 acelera las discusiones sobre la estricta regulación de las criptomonedas

El Grupo de los Siete internacional ampliamente conocido como G7 todavía está preocupado por la implosión y la...

G7 versnelt discussies over strikte cryptoregulering

De internationale Group of Seven, algemeen aangeduid als G7, maakt zich nog steeds zorgen over de implosie en...