Samsung Menkul Değerler, Kripto Para Birimi Borsasını Başlatmayı Planlıyor

Date:

Share post:

Finans devi Samsung Securities, önerilen teklifle kripto konumlandırmasını güçlendiriyor başlatmak bir kripto para borsası.

Raporlara dayanarak, Samsung’un şu anda kripto değişim alanına girmek için en iyi stratejiler üzerine çalışmalar ve araştırmalar yürüttüğü öğrenildi. Daha önce, 2021’de yeni geliştirilen kripto ticaret platformunu yönetmek için gerekli yeteneği elde edemediğinde başarısız bir kripto girişimi yaşamıştı.

Samsung Menkul Değerler, ön onay için başvuru gönderen yedi Güney Koreli aracı kurum arasında yer alıyor. Uygulama, kripto borsası kurmak için yetki isteyen bir ön onaydır. Mirae Asset Securities, başvuruda bulunan firmalardan bir diğeri.

Mirae Asset Securities, Güney Kore’deki piyasa değeri bakımından en büyük yatırım bankacılığı ve hisse senedi aracılık şirketidir. Yatırım bankasının bağlı kuruluşu Mirae Consulting altında bir yan kuruluşu vardır. Danışmanlık iştiraki, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için teknik personel kiralamakla görevlidir.

Başvuruları onaylandıktan sonra, bu şirketler 2023’ün ilk yarısında bir kripto borsası olarak faaliyete geçecekler. Güney Kore’de kripto endüstrisine olan bu artan ilginin yeni bir başkanın atanmasının bir sonucu olduğu söyleniyor.

Güney Kore Kripto Endüstrisine Açılıyor

Yoon Suk-Yeol ülkede cumhurbaşkanlığı görevini yeni devraldı ve yeniden pozisyon almayı hedefliyor. ülke kripto merkezli bir ulus olarak. Seçim kampanyası sırasında vatandaşlara, başkan olduktan sonra BTC ve diğer kripto para birimlerinin kuralsızlaştırılmasının başlayacağını garanti etti.

O dönemde yaptığı açıklamada;

“En azından sanal varlık piyasasının endişe duymamasını sağlamak için olumsuz bir düzenleme sistemine geçmeliyiz.”

Güney Kore’de kripto borsalarını kurmayı planlayan birçok şirketin dışında, Asya ülkesi genellikle kripto endüstrisindeki kontrolünü sıkılaştırıyor. Daha da ilginci, Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ile işbirliği yapmasıdır. kripto düzenlemeleri için tasarım yönergeleri.

Ortaklık, Güney Korelileri değişken kripto pazarındaki risklere ve güvensizliklere karşı korumaya yardımcı olacak.

Son zamanlarda Güney Kore, airdrop’lara yaklaşık %10-50 oranında hediye vergisi uygulama planlarını açıkladı. Bunun nedeni, kripto airdroplarının hediye olduğu ve dolayısıyla vergi ödeyen kategori altında olduğu düşünüldü.

Original Source: https://thecoinrise.com/samsung-securities-plans-to-launch-its-cryptocurrency-exchange/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Центральный банк Дании вряд ли внедрит CBDC

В то время как другие страны изучают возможность внедрения своей цифровой валюты Центрального банка (CBDC), Дания заявила об...

A dán központi bank valószínűleg nem fog CBDC-t végrehajtani

Míg más országok a központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését vizsgálják, Dánia kijelentette, hogy nincs azonnali érdeklődése a...

デンマーク中央銀行がCBDCを導入する可能性は低い

他の国々が中央銀行デジタル通貨(CBDC)の実装を検討している一方で、デンマークはデジタル クローネの発行に当面の関心がないことを宣言しました。 デンマーク国立銀行として一般に知られているデンマーク中央銀行の 3 人の総裁の 1 人、Signe Krogstrup 氏 話しました この地域でのデジタル決済の使用の最近の急増と、それが世界経済に与える影響について。 現金の使用が徐々に減少することが脅威になると懸念している他の地域とは異なり、デンマークの中央銀行は異なる意見を持っています。 「すでに述べたように、私たちが今日知っていることに基づいて、民間人の手にある現金が私たちの通貨システムにおける信頼のアンカーであることは私には明らかではありません.デンマークでは確かにそうではありません. 「潜在的な収入の流れや生産的価値のない、投機的でリスクの高い資産」 頂点銀行の総裁は、何らかの形のデジタル決済が検討されるとすれば、ホールセール CBDC になるだろうと感じています。 彼女の意見では、デンマーク国立銀行がすでに中央銀行準備金を提供していることを考えると、ホールセール CBDC...

ธนาคารกลางเดนมาร์กไม่น่าจะใช้ CBDC

ในขณะที่ประเทศอื่น ๆ กำลังสำรวจว่าอาจใช้สกุลเงินดิจิทัลของธนาคารกลาง (CBDC) เดนมาร์กได้ประกาศขาดความสนใจในทันทีในการออกโครนดิจิทัล Signe Krogstrup หนึ่งในสามผู้ว่าการธนาคารกลางเดนมาร์ก หรือที่รู้จักกันโดยทั่วไปในชื่อ Danmarks Nationalbank พูดคุย เกี่ยวกับการเพิ่มขึ้นของการใช้การชำระเงินดิจิทัลในภูมิภาคและผลกระทบต่อเศรษฐกิจโลก ซึ่งแตกต่างจากภูมิภาคอื่น ๆ ที่กลัวว่าการใช้เงินสดที่ลดลงทีละน้อยจะเป็นภัยคุกคาม ธนาคารกลางเดนมาร์กมีความคิดเห็นที่แตกต่างออกไป “ตามที่ระบุไว้แล้ว...