Piyasa soğudukça Bitcoin 24 bin doların altına düştü

Date:

Share post:

Kaynak: TradingView

12 Ağustos 2022 için Bitcoin fiyat analizi, dünyanın en büyük kripto para birimi için biraz düşüş notu veriyor, çünkü BTC tokeninin son 24 saatte büyük bir fiyat artışından sonra şu anda bir soğuma dönemine tanık olduğu açık. Tüm çabalara rağmen BTC’nin güçlü bir direnç seviyesi olarak tutulan 25 bin dolarlık fiyat bölgesini geri kazanamadığını belirtmek önemlidir. BTC’nin bir yükseliş trendine girmek için çok uğraştığını ancak bunu birçok kez başaramadığını belirtmek de önemlidir.

Yazımızda belirtildiği gibi 11 Ağustos 2022 için BTC fiyat analiziÖnde gelen kripto para birimi Bitcoin, birkaç kez yeniden test edilen ancak düşüş baskısına rağmen korunan 22.8 bin dolar fiyat seviyesinde büyük bir desteğe sahip.

bu veri CoinMarketCap’ten, tokenin ticaret hacminin son 24 saatte %15,35 düştüğünü ve ardından piyasa değerinde %1,84 düşüş olduğunu gösteriyor. Ayrıca, Hacim / Piyasa Değeri 0.07023 değerine sahipken, Piyasa Hakimiyeti %40.05’e düştü.

Token için günlük mum 23933$’dan açıldı ve günün en yüksek seviyesi 24097$’a ulaştı. Öte yandan, Bitcoin için günlük en düşük seviye 23761 dolar. Yazma sırasında 1 Bitcoin fiyatı 23956 dolar.

Günlük grafikte 12 Ağustos için Bitcoin fiyat analizi

12 Ağustos 2022 için Bitcoin fiyat analizi, içine entegre edilmiş üç ana gösterge ile aşağıdaki günlük grafikteki verileri dikkate alacaktır.

Bitcoin fiyat analizi
Kaynak: TradingView

RSI göstergesi, Bitcoin boğalarının hala hakim olduğunu doğrulayan 59’un altında bir değer okur.

MACD çizgisi sinyal çizgisine dokunuyor ancak histogram yükseliş yoğunluğunda arttı.

Bitcoin için fiyat hareketi Bollinger Bantlarının yükseliş bölgesinde yer alıyor.

Çözüm

12 Ağustos 2022 için Bitcoin fiyat analizi, BTC için hafif bir düşüş notuyla sona eriyor ve 24 bin doların yeniden test edilmesini bekleyebiliriz.

Original Source: https://thecoinrise.com/bitcoin-drops-below-24k-as-market-cools-down/

Author : Parth Dubey

Related articles

Bitcoin To Become Sought-After Asset Over Traditional Finance, This Analyst Says

Bitcoin’s (BTC) potential as a safe-haven asset is gaining traction among investors as recent U.S. bank failures shift...

Ethereum (ETH) Price Clears Long-Term Resistance Level

The Ethereum (ETH) price broke out from a long-term descending resistance line that had been in place since...

Coinbase Plan to Keep Customer Disputes out of Court

Coinbase is arguing in the Supreme Court to put an automatic stay on its legal cases, citing the...

XRP Price Rallies To 4-Month High Amid Renewed Optimism For Ripple

XRP price rallied sharply today, soaring to new heights and leaving cryptocurrency enthusiasts thrilled. The digital asset has...