NFT’ler Nike için başarılı bir gelir kaynağı haline geldi

Date:

Share post:

Nike, web3 ve metaverse stratejisini ilerletmek için geçen yılın Aralık ayında NFT başlangıcı RTFKT’yi satın aldı.

Fungible olmayan jetonlar (NFT’ler), şirketler için potansiyel olarak ilginç bir gelir kaynağıdır. Bazıları tesadüfen takipçileriyle daha yakın ilişkiler geliştirmek için çekilirken, diğerleri yalnızca NFT düşüşleri ve mağazacılık yoluyla kullanıcı başına geliri artırmaya odaklanır. NFT’ler Nike, Dolce & Gabbana, Tiffany, Gucci ve Adidas gibi şirketler için milyonlarca dolar getiriyor.

Ancak Nike, sanal maceraları kendi özellikleriyle birleştiren ideal formülü keşfetmiş gibi görünüyor. efsanevi metaverse ticari marka hakları NFT satışlarından 185 milyon dolarlık şaşırtıcı bir gelir elde etmek. İçin web3’ü ilerletmek strateji, Nike, NFT girişimi RTFKT’yi satın aldı TheCoinRise’ın bildirdiği gibi, geçen yılın Aralık ayında.

93 milyon dolarlık birincil satış ve 92 milyon dolarlık telif ücretine ek olarak şirket, NFT’lerinin ikincil ticaretinden yaklaşık 1,3 milyar dolarlık işlem hacmi elde etti. veri Dune Analytics tarafından derlenmiştir.

Spor giyim firmasına 24,22 milyon dolar kazandıran Sneakers temalı NFT koleksiyonu MNLTH, 39,93 milyon dolar ile Nike’ın en yüksek telif ücreti alan koleksiyonları listesinde CloneX’in ardından ikinci sırada yer aldı.

Aşağıdaki koleksiyonlar ayrıca en az 1 milyon dolarlık telif ücreti getirdi: Skin Vail: EVOX, MNLTH2, Mint Vial, RTFKT Pod X, CryptoKick ve RTFKT Bonus Öğeleri.

Nike, NFT bahsinin tadını çıkarıyor

Nike, genel NFT işlemlerinin son üç ayda azalmasına rağmen geçen ay 6.362 ETH kaydetti. En büyük ayı, RTFKT’yi satın aldığı Aralık 2022’de 11.357’yi aşarak 12.776 ETH getirdiği Nisan oldu.

Sırasıyla 25,6 milyon dolar, 12,6 milyon dolar, 11,5 milyon dolar ve 10,9 milyon dolar toplayan D&G, Tiffany, Gucci ve Adidas, Nike’ın en yakın rakipleri olsa da, Nike’ın NFT alanındaki muazzam başarısının büyük bir kısmı, satın almasına bağlanabilir. RTFKT’nin.

Bağlantının sonuçları tartışmaya açıktır. Yine de ana akım şirketler için web3 stratejilerinin bir parçası olarak tamamen web3 odaklı bir iş edinmenin, kısa vadeli işbirlikleri kurmaktan daha büyük sonuçlar üretmesi muhtemel görünüyor.

Original Source: https://thecoinrise.com/nfts-turn-to-be-a-successful-revenue-source-for-nike/?rand=1280

Author : Anisha Pandey

Related articles

Coinbase Plan to Keep Customer Disputes out of Court

Coinbase is arguing in the Supreme Court to put an automatic stay on its legal cases, citing the...

XRP Price Rallies To 4-Month High Amid Renewed Optimism For Ripple

XRP price rallied sharply today, soaring to new heights and leaving cryptocurrency enthusiasts thrilled. The digital asset has...

Bitcoin (BTC) Price Begins Massive Rally

After a massively bullish week, the Bitcoin (BTC) price has cleared a crucial resistance level that could trigger...

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023, Bitcoinla première plus grande crypto-monnaie basée sur la...