Najlepsze południowokoreańskie firmy zajmujące się papierami wartościowymi będą współpracować nad uruchomieniem giełdy kryptograficznej w 2023 r.

Date:

Share post:

Kilka krajowych firm zajmujących się papierami wartościowymi w Korei Południowej podobno zgłosiło się do uruchomienia giełdy kryptograficznej w pierwszej połowie 2023 roku.

Kilka krajowych spółek giełdowych w Korei Południowej podobno zgłosiło się do uruchomienia wirtualnej wymiany aktywów w pierwszej połowie 2023 roku.

Jak na raport przez NewPim, siedem głównych krajowych spółek giełdowych w ramach Stowarzyszenia Inwestycji Finansowych zdecydowało się współpracować na rzecz nowej giełdy kryptograficznej. Co więcej, podobno starają się o licencję i ustanowienie przez władze finansowe Korei Południowej w drugiej połowie 2022 roku.

Według raportu, planowana przez Financial Investment Association wirtualna wymiana aktywów „poszukuje nie tylko modeli biznesowych, ale także niezależnych firm dla każdej firmy zajmującej się papierami wartościowymi”.

Nowa giełda kryptowalut na początku 2023 r.

22 sierpnia branża papierów wartościowych ujawniła, że ​​o założenie spółki i wstępne zezwolenie od władz finansowych wystąpiło siedem największych krajowych spółek giełdowych, aby uruchomić wirtualną wymianę aktywów w pierwszej połowie 2023 roku.

Urzędnik z firmy papierów wartościowych powiedział, że rozmowy niezbędne do ustanowienia są finalizowane.

Warto zauważyć, że lider branży technologicznej w Korei Południowej, Samsung, jest również zaangażowany w plan rozwoju cyfrowej wymiany aktywów za pośrednictwem Samsung Securities. Co więcej, największa w kraju firma zajmująca się bankowością inwestycyjną i maklerstwem giełdowym, Mirae Asset Securities, jest podobno również głównym uczestnikiem tych wysiłków.

Tworząc spółkę zależną w ramach spółki zależnej Mirae Asset Consulting, Mirae Asset Securities przygotowuje się do uruchomienia spółki zajmującej się aktywami wirtualnymi. Zgodnie z tym najwyraźniej zatrudnia badaczy i programistów do zasobów cyfrowych, takich jak Bitcoin, Ethereum i NFT. Zamiast agresywnie promować branżę aktywów wirtualnych, Mirae Asset Securities utrzymuje swoją obecność w grupie, dołączając do grupy zadaniowej w ramach Mirae Asset Group.

Z drugiej strony Samsung Securities bada sposoby wejścia na rynek tokenów zabezpieczających oparty na blockchain.

Wejście firm papierów wartościowych na rynek wymiany aktywów jest zgodne z łagodzeniem przepisów przez administrację Yun Seok-yeol. Stowarzyszenie Inwestycji Finansowych i branża papierów wartościowych wielokrotnie wzywały „Ustawę o prawach do prowadzenia działalności w zakresie wirtualnej waluty” oraz Komisję Usług Finansowych (FSC) o wsparcie jej uchwalenia.

W szczególności, jak poinformował TheCoinRise, regulator sektora finansowego Korei Południowej FSC podobno planuje zakazać dostępu w kraju na zagraniczne giełdy kryptograficzne nierozpoznane przez regulatora.

Original Source: https://thecoinrise.com/top-south-korean-securities-companies-to-work-together-on-launching-a-crypto-exchange-in-2023/?rand=1289

Author : Anisha Pandey

Related articles

Bitcoin To Become Sought-After Asset Over Traditional Finance, This Analyst Says

Bitcoin’s (BTC) potential as a safe-haven asset is gaining traction among investors as recent U.S. bank failures shift...

Ethereum (ETH) Price Clears Long-Term Resistance Level

The Ethereum (ETH) price broke out from a long-term descending resistance line that had been in place since...

Coinbase Plan to Keep Customer Disputes out of Court

Coinbase is arguing in the Supreme Court to put an automatic stay on its legal cases, citing the...

XRP Price Rallies To 4-Month High Amid Renewed Optimism For Ripple

XRP price rallied sharply today, soaring to new heights and leaving cryptocurrency enthusiasts thrilled. The digital asset has...