Mark Cuban ukazuje, že není fanouškem Metaverse Real Estate

Date:

Share post:

Americký miliardář a podnikatel Mark Cuban, který je zarytým fanouškem kryptoprostoru, to s Metaverse nemá.

Mark věří, že vlastní kusy země v Metaverse není moudré rozhodnutí dělat. Podle něj „Nejhorší na tom je, že lidé v těchto místech kupují nemovitosti. To je ta nejhloupější sračka vůbec,“

Během rozhovoru pro Altcoin Daily porovnal země Metaverse s Uniform Resource Locator (URL) a Ethereum Naming Service (ENS). Tvrdil, že Metaverse není tak dobrý jako tyto nástroje, protože neexistuje žádná kontrola nad objemem nezaměnitelných tokenů (NFT), které lze vytvořit.

Uvedl svůj postoj z perspektivy a zopakoval, že Metaverse „nebude jen jedna velikost pro všechny. Bude spousta různých aplikací. A mnoho způsobů, jak definovat metaverze. Ale právě teď se o tom víc mluví než cokoli jiného,“

Hodnota nemovitosti v Metaverse klesá o 85 %

Náklady na nemovitosti v Metaverse prudce klesají i poté, co McKinsey předpověděl tržní hodnotu 5 bilionů dolarů do roku 2030.

Pád byl přisouzen klesajícímu zájmu uživatelů včetně klesajícího trendu trhu. Postupně se masivní pokles ceny od klesajícího trendu trhu blíží téměř k 85 %.

Sandbox a Decentraland to neměly jinak, protože zaznamenaly výrazný pokles jejich ocenění mezi ostatními klíčovými metrikami.

Na začátku roku zažil Decentraland prudký nárůst nákladů na své nemovitosti. Průměrný pozemek v Decentralandu dosáhl vrcholu v únoru 37 238 USD. V současné době stojí jen něco málo nad 5 163 $. Sandbox je prezentován s smutnějším scénářem, průměrný pozemek měl hodnotu 35 000 $, ale nyní klesl až na 2 800 $.

Celkově byla průměrná částka získaná z prodeje nemovitostí v Metaverse v roce 2021 kolem 1 miliardy dolarů. V srpnu 2022 výzkumy ukazují, že se drasticky snížila na 157 milionů dolarů, pouze asi 15 % předchozího roku. Mnoho dalších metaverse projektů vyvinutých na blockchainu Ethereum (ETH) čelí stejnému osudu.

Zatímco výhled má také podnítil masivní ztrátu metaverze Meta Platformsinovátoři nepolevují v budování v prostoru.

Original Source: https://thecoinrise.com/mark-cuban-shows-hes-not-a-fan-of-metaverse-real-estate/

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Bitcoin To Become Sought-After Asset Over Traditional Finance, This Analyst Says

Bitcoin’s (BTC) potential as a safe-haven asset is gaining traction among investors as recent U.S. bank failures shift...

Ethereum (ETH) Price Clears Long-Term Resistance Level

The Ethereum (ETH) price broke out from a long-term descending resistance line that had been in place since...

Coinbase Plan to Keep Customer Disputes out of Court

Coinbase is arguing in the Supreme Court to put an automatic stay on its legal cases, citing the...

XRP Price Rallies To 4-Month High Amid Renewed Optimism For Ripple

XRP price rallied sharply today, soaring to new heights and leaving cryptocurrency enthusiasts thrilled. The digital asset has...