Jersey i Guernsey zapewniają raj podatkowy dla inwestorów kryptograficznych

Date:

Share post:

Przeciwstawiając się trwającej zimie kryptowalut, niektóre kraje, zwłaszcza podmioty powiązane z Wielką Brytanią, uznawane za raje podatkowe, są nęcący więcej firm kryptograficznych z ich przyjaznymi warunkami.

Kraje sąsiadujące z Francją, Jersey i Guernsey, to dwa kraje, które starają się przyciągnąć więcej inwestycji kryptograficznych i inwestorów blockchain. Skupiając się na firmach zajmujących się technologiami finansowymi, kryptowalutach i blockchain, Jersey i Guernsey oferują korzystne przepisy podatkowe.

W szczególności oferują inwestorom lepsze zachęty do przenoszenia swoich pieniędzy z niektórych tradycyjnych rajów podatkowych. Ten ciąg brytyjskich terytoriów, znany również jako Channel Island, jest konkurując z takimi jak PortugaliaKajmany i Bermudy, które już teraz oferują dogodne stawki podatkowe i regulacje.

Co ciekawe, zarówno Jersey, jak i Guernsey nie nakładają zysków kapitałowych ani podatku od spadków od nieruchomości.

To sprawia, że ​​są to dobre podstawy dla inwestorów. Ponadto nie ma podatku od wartości dodanej (VAT) ani podatku u źródła, w rzeczywistości ogólna stawka podatku należnego na Guernsey wynosi zero. Zanim ekosystem Bitcoin (BTC) stał się głównym nurtem, obaj domagali się dynamicznie rozwijającej się klasy aktywów.

Przyjęcie krypto na brytyjskiej wyspie Channel

Obecnie narody Wielkiej Brytanii na Wyspie Normandzkiej nie są odstraszane przez pogarszające się warunki na rynku BTC ani krach wielu rynków kryptograficznych z powodu kryzysu finansowego.

Wcześniej regulator Jersey, Jersey Financial Services Commission (JFSC) uruchomił pierwszy na świecie regulowany fundusz inwestycyjny Bitcoin, GABI Plc. Jersey należało również do nielicznych krajów, które stworzyły ramy regulacji walut wirtualnych pod jego jurysdykcją. To poszło naprzód do przedstawiać i ustanowić Jersey jako kraj przyjazny dla kryptowalut.

Guernsey niczym się nie różni od pierwszego. Chociaż wcześniej nie ustalił swojego stanowiska w sprawie kryptowalut, nie ma konkretnych przepisów przeciwko kryptowalutom lub działaniom związanym z wydobyciem. Kraj zapewnia ścisłe przestrzeganie programów przeciwdziałania praniu pieniędzy i przepisów dotyczących przekazywania pieniędzy. Tymczasem istnieją plany, aby przed końcem roku opracować system licencjonowania.

Trzy lata temu. Binance uruchomił Binance Jersey, która była ich pierwszą giełdą GBP/EURO FIAT. Ponadto Jersey przyciągnęło CoinShare, które zarządza aktywami o wartości 3 miliardów dolarów (AUM). Ostatecznie Channel Island przyciąga więcej firm kryptograficznych z ich dawnych rajów podatkowych kryptowalut.

Original Source: https://thecoinrise.com/jersey-and-guernsey-provides-tax-haven-for-crypto-investors/

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

ChatGPT Can Now Browse The Internet

ChatGPT, the AI-powered language bot that has taken the world by storm, has just added more firepower to...

Why These Crypto Traders Are Bearish on Bitcoin (BTC) Price

These two renowned crypto traders have been vocal about their bearish outlook for the Bitcoin (BTC) price and...

Analyse du prix du Bitcoin pour le 24 mars 2023

Analyse du prix du Bitcoin pour le 24 mars 2023, Bitcoinla première plus grande crypto-monnaie basée sur la...

Análisis de precios de Bitcoin para el 24 de marzo de 2023

Análisis de precios de Bitcoin para el 24 de marzo de 2023, Bitcoinla primera criptomoneda más grande basada...