Inwestorzy w Argentynie pozwali najlepszego kandydata na prezydenta za promowanie CoinX

Date:

Share post:

Mimo że nie odbędą się do 29 października 2023 r., kolejne wybory prezydenckie w Argentynie już wzbudziły zainteresowanie opinii publicznej

Mimo że nie odbędą się do 29 października 2023 r., kolejne wybory prezydenckie w Argentynie już wzbudziły zainteresowanie opinii publicznej. Javier Milei, osobliwy libertariański polityk i ekonomista, który ma duże szanse na zostanie kolejnym przywódcą narodu, jest uwikłany w skandal kryptowalutowy.

Podobno jeden z obiecujących kandydatów na stanowisko prezydenta Argentyny, Javier Milei chodź pod ostrzałem za promowanie platformy do inwestowania w kryptowaluty CoinX. Krajowa Komisja Papierów Wartościowych stwierdziła, że ​​spółce brakowało licencji niezbędnych do działania w kraju, w wyniku czego musiała zawiesić działalność po obiecujących inwestorom ogromne zyski.

Inwestorzy w Argentynie pozwą Milei

Po niekorzystnych skutkach zamknięcia systemu obrotu grupa pokrzywdzonych inwestorów w Argentynie planowała pozwać Milei do sądu. Twierdzą, że w wyniku jego zaangażowania w platformę ponieśli straty w wysokości od 30 do 40 mln pesos (około 300 tys. dolarów) i zażądali odszkodowania od kandydata na prezydenta.

Warto zauważyć, że Milei reklamował CoinX, wątpliwą platformę aktywów cyfrowych, swoim 1,3 milionom Instagram obserwujących w grudniu 2021 r.

Platforma handlowa twierdziła, że ​​w trakcie swojego istnienia zgromadziła grupę ekspertów, którzy mogli udzielić inwestorom najlepszych wskazówek. Dodatkowo gwarantował znaczące nagrody każdemu, kto zgodził się z niego skorzystać.

„Rewolucjonizują sposób inwestowania w pomoc Argentyńczykom [investors] z inflacją. Możesz teraz symulować swoją inwestycję w peso, dolary lub krypto i zarabiać” – stwierdziła wtedy Milei.

Ponieważ jednak CoinX nie miał licencji w Argentynie, Narodowa Komisja Papierów Wartościowych (CNV) kraju południowoamerykańskiego nakazała CoinX zaprzestanie działalności w czerwcu 2022 roku. Mówiąc najprościej, firma nie zapewniła ogromnych zysków, na które liczyli inwestorzy, a kilku klientów poniósł duże straty w wyniku zamknięcia firmy.

Argentyna była świadkiem gwałtownego wzrostu adopcji kryptowalut. W szczególności, jak poinformował TheCoinRise w kwietniu, Wspomniało miasto Sorrandino w Argentynie w swoich planach inwestowania w kopanie kryptowalut.

Original Source: https://thecoinrise.com/investors-in-argentina-sued-top-presidential-candidate-for-promoting-coinx/?rand=1289

Author : Anisha Pandey

Related articles

G7 เร่งการอภิปรายเกี่ยวกับกฎระเบียบ Crypto ที่เข้มงวด

Group of Seven ระหว่างประเทศที่เรียกกันอย่างแพร่หลายว่า G7 ยังคงกังวลเกี่ยวกับการระเบิดและการยื่นฟ้องล้มละลายของการแลกเปลี่ยน cryptocurrency FTX และด้วยเหตุนี้ ผลักดัน เพื่อกฎระเบียบที่แข็งแกร่งและเข้มงวดยิ่งขึ้นสำหรับอุตสาหกรรม crypto เห็นได้ชัดว่าประเทศสมาชิกของสังคมนี้ ได้แก่ สหราชอาณาจักร แคนาดา อิตาลี...

تسعى ناسداك لتقديم خدمات الحفظ على العملات المشفرة

مشغل بورصة ناسداك يريد ذلك يعرض خدمات حفظ العملات المشفرة وتضع بالفعل خططًا لإطلاق الخدمة بحلول نهاية...

Nasdaq tìm cách cung cấp dịch vụ lưu ký tiền điện tử

Nhà điều hành thị trường chứng khoán Nasdaq muốn lời đề nghị dịch vụ lưu ký tiền...

نزدک به دنبال ارائه خدمات نگهداری رمزارز است

اپراتور بورس اوراق بهادار نزدک می خواهد پیشنهاد خدمات نگهبانی کریپتو و در حال حاضر در حال...