Investoři v Argentině zažalovali kandidáta na prezidenta za propagaci CoinX

Date:

Share post:

Navzdory tomu, že se konají až 29. října 2023, další prezidentské volby v Argentině již zaujaly veřejnost.

Přestože se konají až 29. října 2023, další prezidentské volby v Argentině již zaujaly veřejnost. Javier Milei, svérázný libertariánský politik a ekonom, o kterém se předpokládá, že má velkou šanci stát se příštím vůdcem země, je zapleten do skandálu s kryptoměnami.

Jeden z nadějných kandidátů na pozici prezidenta Argentiny, Javier Milei, se údajně dočkal Přijít pod palbou za propagaci kryptografické investiční platformy CoinX. Národní komise pro cenné papíry uvedla, že společnost postrádá potřebné licence k působení v zemi, a v důsledku toho musela pozastavit činnost poté, co investorům slibovala masivní výnosy.

Investoři v Argentině žalují Milei

Po nepříznivých dopadech uzavření obchodního místa plánovala skupina poškozených investorů v Argentině zažalovat Milei u soudu. Tvrdí, že v důsledku jeho zapojení do platformy utrpěli ztráty mezi 30 a 40 miliony pesos (asi 300 000 dolarů) a požadovali náhradu od kandidáta na prezidenta.

Zejména Milei inzeroval CoinX, spornou platformu digitálních aktiv, na svých 1,3 milionu Instagram sledující v prosinci 2021.

Obchodní platforma tvrdila, že za dobu své existence shromáždila skupinu odborníků, kteří mohli investorům poskytnout ty nejlepší rady. Navíc zaručoval významné odměny každému, kdo souhlasil s jeho používáním.

„Přinášejí revoluci ve způsobu, jak investovat do pomoci Argentincům [investors] s inflací. Nyní můžete simulovat svou investici v pesos, dolarech nebo kryptoměnách a získat zisk,“ uvedl tehdy Milei.

Protože však CoinX v Argentině postrádala licenci, Národní komise pro cenné papíry (CNV) jihoamerického národa nařídila CoinX v červnu 2022 zastavit činnost. Jednoduše řečeno, společnost nedokázala poskytnout masivní zisky, v které investoři doufali, a několik zákazníků utrpěla v důsledku uzavření společnosti velké ztráty.

Argentina byla svědkem prudkého nárůstu adopce kryptoměn. Jak uvedl TheCoinRise v dubnu, zejména Město Sorrandino v Argentině naznačilo ve svých plánech investovat do těžby kryptoměn.

Original Source: https://thecoinrise.com/investors-in-argentina-sued-top-presidential-candidate-for-promoting-coinx/?rand=1304

Author : Anisha Pandey

Related articles

G7 Acelera Discussões Sobre Rigorosa Regulamentação de Criptomoedas

O Grupo dos Sete internacional, amplamente conhecido como G7, ainda está preocupado com a implosão e pedido de...

G7、厳格な暗号規制に関する議論を急ぐ

G7 として広く言及されている国際的な G7 は、仮想通貨取引所 FTX の内破と破産申請を依然として懸念しており、したがって、 押す 暗号業界のより堅牢で厳格な規制のために。 明らかに、英国、カナダ、イタリア、ドイツ、日本、フランス、米国を含むこの協会の加盟国は、暗号法に関する進行中の議論を早めることを計画しています. 起草された計画に基づいて、中央銀行の幹部と財務大臣は5月中旬までに収束するはずです。 この会議は、岸田文夫首相が広島で 2023 年に首脳会議を開催する数日前に予定されています。 注目に値するのは、バハマに本社を置く仮想通貨取引所 FTX の破綻と、 辞任 ...

G7 تسرع المناقشات حول تنظيم التشفير الصارم

لا تزال مجموعة السبعة الدولية التي يشار إليها على نطاق واسع باسم G7 تشعر بالقلق إزاء الانهيار الداخلي...

G7 به بحث در مورد مقررات سختگیرانه رمزنگاری سرعت می بخشد

گروه بین‌المللی هفت که به طور گسترده به عنوان G7 شناخته می‌شود، همچنان نگران انفجار و تشکیل پرونده...