Invesco, Yeni Değer Zincirinden Yararlanmak için 30 Milyon Dolarlık Metaverse Fonu Sunuyor

Date:

Share post:

Amerikan bağımsız yatırım yönetimi şirketi Invesco, başlatılan Metaverse eğilimli varlıkları hedef alan yeni bir fon.

Fonun odak noktası, Metaverse Değer Zinciri olarak kabul edilen “ekonomiye 1,4 tn sterlinlik artışın” bir parçası olmaktır. Duyuruya göre, Invesco Metaverse fon yatırımı büyük, orta ve küçük ölçekli şirketleri desteklemek için kullanılacak. Fonun coğrafi çeşitliliği nedeniyle, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avrupa’yı kapsayacak.

Fon, sermayeyi sanal ekosistemi yaratan herhangi bir varlığa yönlendirecektir. Şu anda, fon 30 milyon dolar değerinde ve Lüksemburg’da kayıtlı.

Invesco Metaverse fonu Tony Roberts tarafından yönetilirken, her ikisi de Invesco’nun İngiltere merkezli Asya ve Gelişmekte Olan Piyasalar hisseleri ekibinden James McDermottroe tarafından desteklenecek. Fonun performansı MSCI AC World (Net Toplam Getiri) kıyaslamasına göre değerlendirilecek ve yönetim ücreti %0,75 olacaktır.

Metaverse Değer Zinciri, Aralık 2020’de yayınlanan bir raporda dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan PwC tarafından oluşturuldu.

Sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçekliğin (AR) getirebileceği ekonomik faydaların sayısı tahmin edilmeye çalışılırken, 1,5 trilyon dolar değerinde olduğu hesaplandı. Bu tahminin önümüzdeki sekiz yıl içinde yansıtılması öngörülmektedir.

Invesco Metaverse Fonu Canlı Tematik Alanlara Odaklanıyor

Tony, Metaverse bağlantısını kurarken, yatırım yönetimi firmasının ekonominin en gelişen kısmından yararlanacağını açıkladı. Invesco metaverse fonu “muhtemelen sağlık, lojistik, eğitim ve spor gibi çeşitli sektörlerde dönüştürücü bir etkiye sahip olacak.” “Bu fırsatlardan son derece seçici, değerleme bilincine sahip bir yaklaşımla yararlanmaya çalışacağız” dedi.

Invesco, bakış açısını ekonomideki yedi ana eğilime kaydırmak için fonu aktif olarak yönetmeyi ve kullanmayı planlıyor. Bu tematik alanların çoğu, doğrudan veya dolaylı olarak meta veriye doğru eğimlidir. Bu temel ilgi alanlarından birkaçı, yeni nesil işletim ve bilgisayar sistemleri, hiper bağlantı ağları ve Metaverse’e erişim sağlayan donanım ve cihazlardır.

Bilinen iyi hedeflenmiş Borsa Yatırım Fonu (ETF) ürünleri, Invesco Metaverse Fund, blockchain çözümlerini, yapay zekaya dayalı platformları ve ekonomide dijitalleşmeyi hızlandıracak herhangi bir gerçek aracı keşfedecek.

Original Source: https://thecoinrise.com/invesco-introduces-30m-metaverse-fund-to-tap-into-new-value-chain/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Phân tích giá bitcoin cho ngày 24 tháng 3 năm 2023

Phân tích giá bitcoin cho ngày 24 tháng 3 năm 2023, Bitcoinloại tiền điện tử lớn nhất đầu...

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین برای 24 مارس 2023

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین برای 24 مارس 2023، بیت کوین، اولین ارز دیجیتال بزرگ مبتنی بر...

Ανάλυση τιμών Bitcoin για τις 24 Μαρτίου 2023

Ανάλυση τιμών Bitcoin για τις 24 Μαρτίου 2023, Bitcoinτο πρώτο μεγαλύτερο κρυπτονόμισμα που βασίζεται σε κεφαλαιοποίηση αγοράς, βρίσκεται...

Analisis harga Bitcoin untuk 24 Maret 2023

Analisis harga Bitcoin untuk 24 Maret 2023, Bitcoincryptocurrency terbesar pertama berdasarkan kapitalisasi pasar, berada dalam tren turun sejak...