Hodlnaut, UST Çöküşünden 193 Milyon Dolarlık Finansal Açık Kaydediyor

Date:

Share post:

Sorunlu kripto borç veren Hodlnaut toplam finansal rapor verdi eksiklik Bir TerraUSD (UST) çöküşünden yaklaşık 190 milyon dolar değerinde.

Singapur kripto borç vereninin yargı yönetimi başvurusunu desteklemek için bu ayın başlarında bir beyanname verilmişti. Yeminli ifadeye göre, Hodlnaut’un çekilmesinin askıya alınmasının özel nedeni özetlendi.

Yapılan analize göre, Hodlnaut’un halihazırda yaklaşık 280 milyon dolar olan 391 milyon Singapur Doları tutarında ödenmemiş borcu vardı. O zaman, yalnızca 122 SGD (88 milyon $) değerinde varlıkları vardı ve bu da 193 milyon dolarlık bir açıktı. Beyannamede belirtildiği gibi,

“8 Ağustos 2022 itibariyle, Hodlnaut Grubunun 391 milyon SGD tutarında ödenmemiş bir borç bakiyesi ve kripto para biriminde tahmini 122 milyon SGD tutarında gerçekleştirilebilir varlıkları var. Bu finansal durum, Hodlnaut Grubuna yaklaşık 0.31 (yani dolar başına 31 sent) değerinde gerçekleştirilebilir bir kripto para Varlık-Borç oranı veriyor.”

Hodlnaut, Kayıplar İçin TerraUST Kazasını Suçladı

Asya kripto borç veren, Hodlnaut geri çekilmeye ara vermişti platformunda, düşüş piyasası durumunu gerekçe olarak gösterdi. Bir çare olarak, borç veren varlıklarının zorla tasfiye edilmesini önlemek için bir geri alma seçeneği düşünüyordu. Birkaç gün sonra, Hodlnaut yargı yönetimi için başvuruda bulundu Singapur Yüksek Mahkemesi ile.

Kripto borç veren, yargı yönetimini, varlıkların önceki yüksek fiyatlarına kıyasla düşük bir fiyata satılacağı zorunlu tasfiyeye kıyasla daha iyi bir seçenek olarak gördü. En önemlisi, yargı yönetimi kripto firmasını alacaklılardan ve tasfiyeden korur.

Yargı yönetiminin tekliflerinin bir kısmı, şirketin yöneticilerinin yerine hareket edecek bir yargı yöneticisinin sağlanmasıdır. Atandıktan sonra, bağımsız yargı yöneticisi, yargı yönetimi süreci de dahil olmak üzere firmanın işlerini denetleyecektir.

Son olarak, firma aleyhine dava açmak isteyen alacaklıların geçici olarak durdurulmasına izin veren bir moratoryumdur.

Şu anda bu alacaklıların 17.513 civarında olduğu tahmin ediliyor. Bu arada, yargı yönetiminin durumu hakkında müşterilere yaptığı son güncellemede, finansal kaybın özel nedenini Hong Kong’daki yan kuruluşunun beklenmedik bir şekilde çöken TerraUST’a maruz kalmasına bağladı.

Hodlnaut’un TerraUST’a yaptığı yatırım, Anchor Protocol aracılığıyla 317 milyon dolara ulaştı. Stabilcoin çöktüğünde, Hodlnaut’un kaybı 189.7 milyon dolar olarak kaydedildi.

Original Source: https://thecoinrise.com/hodlnaut-records-193m-as-financial-shortfall-from-ust-crash/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

G7 به بحث در مورد مقررات سختگیرانه رمزنگاری سرعت می بخشد

گروه بین‌المللی هفت که به طور گسترده به عنوان G7 شناخته می‌شود، همچنان نگران انفجار و تشکیل پرونده...

Η G7 επισπεύδει τις συζητήσεις για τον αυστηρό κανονισμό για τα κρυπτογράφηση

Η διεθνής Ομάδα των Επτά που αναφέρεται ευρέως ως G7 εξακολουθεί να ανησυχεί για την κατάρρευση και την...

G7 grăbește discuțiile privind reglementarea strictă a criptografice

Grupul internațional al celor șapte, denumit pe scară largă G7, este încă îngrijorat de implozia și depunerea de...

G7, 엄격한 암호화 규제에 대한 논의 촉진

G7으로 널리 알려진 국제 그룹 오브 세븐(Group of Seven)은 여전히 ​​암호화폐 거래소 FTX의 파열 및 파산 신청에 대해...