Hindistan, gelecek vaat eden bir Blockchain Forumu’nun lansmanı ile Web3 Global Hub olacak

Date:

Share post:

Hindistan blok zinciri savunma platformuna göre, Hindistan blok zinciri ve web3 teknolojisi için dünyanın merkezi olacak.

Yakın zamanda kurulan Hint blok zinciri savunma platformuna göre Hindistan, blok zinciri ve web3 teknolojisi için dünyanın merkezi olacak. Hindistan Blockchain Forumu (IBF) kısa süre önce ticaret, NFT, Metaverse, siber suç vb. alanlarda deneyimli bir grup önde gelen Hintli blockchain etkileyicisi tarafından duyuruldu.

medyaya göre raporlarEyaletin sanayi, ticaret ve bilgi teknolojisi baş sekreteri Jayesh Ranjan, Hindistan’ın en büyük ikinci teknoloji merkezi olan Haydarabad’daki etkinliğe katıldı.

Web3’ü ilerletmek için işbirlikçi bir yaklaşım kullanacak ve yürütme organı, düzenleyici kurumlar, endüstri ve akademik kurumlarla işbirliği yapacak.

Haber raporuna göre, IBF, bir Hindistan Blockchain Yığını geliştirmeyi, başlangıç ​​ortamını hızlandırmayı, blockchain teknolojisi firmalarına yardımcı olmayı ve blockchain ekosisteminin uzun vadeli gelişimi için bir yetenek havuzu oluşturmayı içeren 10 maddelik bir gündem seçti.

CBDC, Metaverse ve politika çerçevesi gibi konularda özel ilgi grupları (SIG’ler), çeşitli blok zinciri alanlarında bilgi birikimine sahip bir etkileyici havuzu kullanılarak oluşturulacaktır.

IBF, Hindistan’ı bir Web3 küresel merkezi haline getirmeyi hedefliyor

Forumun etkinlikten PR’ına atıfta bulunan medya kaynaklarına göre, dünyadaki en büyük web3 topluluğunu oluşturma hedefiyle kısa süre içinde bir üyelik kampanyası başlatılacak.

Hindistan blok zinciri savunma örgütünü kuran Ranjan, Telangana eyalet hükümetinin düzenleyici bir sanal alan yayınlayarak web3 uygulamalarını desteklemeyi amaçladığını duyurdu. NFT’ler, belirteçler ve diğer kullanımlar için blok zinciri çözümleri geliştirmede yeni başlayanlara yardımcı olacaktır. Belirtti:

“Bu sanal alan, düzenleyiciler, yeni başlayanlar ve politika yapıcılar dahil olmak üzere tüm paydaşlar arasında etkili bir web3 çerçevesi geliştirmede incelikli bir yaklaşıma ulaşmak için anlamlı bir diyalog oluşturmaya yardımcı olacak.”

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi ve yetkililer ve hükümetler tarafından alınan katı tutum göz önüne alındığında, Hindistan odaklı blok zinciri savunuculuk forumunun açılışı uygun görünüyor.

bu İcra Müdürlüğü göreve başladı hükümetin kararından sonra on kripto para borsasının kara para aklama operasyonlarına katılımını araştırıyor. %30 ağır sermaye kazancı vergisi ve tüm kripto para işlemlerinde kaynakta (TDS) %1 vergi indirimi.

Original Source: https://thecoinrise.com/india-to-become-a-web3-global-hub-with-the-launch-of-a-promising-blockchain-forum/?rand=1280

Author : Anisha Pandey

Related articles

G7、厳格な暗号規制に関する議論を急ぐ

G7 として広く言及されている国際的な G7 は、仮想通貨取引所 FTX の内破と破産申請を依然として懸念しており、したがって、 押す 暗号業界のより堅牢で厳格な規制のために。 明らかに、英国、カナダ、イタリア、ドイツ、日本、フランス、米国を含むこの協会の加盟国は、暗号法に関する進行中の議論を早めることを計画しています. 起草された計画に基づいて、中央銀行の幹部と財務大臣は5月中旬までに収束するはずです。 この会議は、岸田文夫首相が広島で 2023 年に首脳会議を開催する数日前に予定されています。 注目に値するのは、バハマに本社を置く仮想通貨取引所 FTX の破綻と、 辞任 ...

G7 تسرع المناقشات حول تنظيم التشفير الصارم

لا تزال مجموعة السبعة الدولية التي يشار إليها على نطاق واسع باسم G7 تشعر بالقلق إزاء الانهيار الداخلي...

G7 به بحث در مورد مقررات سختگیرانه رمزنگاری سرعت می بخشد

گروه بین‌المللی هفت که به طور گسترده به عنوان G7 شناخته می‌شود، همچنان نگران انفجار و تشکیل پرونده...

Η G7 επισπεύδει τις συζητήσεις για τον αυστηρό κανονισμό για τα κρυπτογράφηση

Η διεθνής Ομάδα των Επτά που αναφέρεται ευρέως ως G7 εξακολουθεί να ανησυχεί για την κατάρρευση και την...