Generální ředitel společnosti Telegram zvažuje myšlenku NFT Marketplace pro uživatelská jména

Date:

Share post:

Pavel Durov, generální ředitel aplikace pro zasílání zpráv Telegram, zvažuje myšlenku nového tržiště, kde by bylo možné obchodovat uživatelská jména prostřednictvím chytré smlouvy NFT.

Durov sdílené nápad ve zprávě na jeho telegramovém kanálu „Durovův kanál“, když vyjádřil své nadšení z nedávné aukce TON na názvy peněženek a domén.

Durov, inspirovaný úspěchem prodeje The Open Network (TON), navrhuje, aby uživatelská jména mohla být dražena jako aktiva na blockchainu. Kromě toho Durov řekl, že se 700 miliony uživatelů Telegramu bude k prodeji k dispozici celá řada chytlavých uživatelských jmen, včetně všech čtyř písmenných uživatelských jmen, jako je @banka a @gift.

Kromě obchodování s chytlavými uživatelskými jmény Durov řekl, že součástí tržiště by se mohly stát i další funkce aplikace pro zasílání zpráv, včetně nálepek, emotikonů nebo kanálů.

Prodej TON DNS byl zahájen v červenci a bylo prodáno přes 2 000 doménových jmen .ton za celkovou částku 2 392 002 toncoinů. Nejvýdělečnější doménové jméno (wallet.ton) se prodalo za 215 250 toncoinů.

Generální ředitel se snaží přijmout blockchain TON, který jeho tým vytvořil, aby hostil navrhovaný trh.

Kromě toho, že jde o původní vývojáře programovacího jazyka TON, Durov říká, že rychlost, použitelnost a škálovatelnost blockchainu mu dává výhodu a dodává, že by mohli snadno napsat neprůstřelnou inteligentní smlouvu pro síť.

Síť TON, dříve Telegram Open Network, byla spuštěna v roce 2018 spolu s aplikací pro zasílání zpráv. Původně byl navržen pro zpracování digitálních plateb pro Telegram.

Komunitně řízený blockchainový projekt využívá mechanismus konsenzu Proof-of-Stake, který umožňuje rychlé transakce a podporu pro širokou škálu decentralizovaných aplikací (Dapps).

Platformy sociálních médií integrují NFT

Kromě Telegramu, Meta, gigant sociálních médií ve snaze vytvořit si stopu na vznikajícím trhu metaverse, začala zavádět NFT v různých zemích po počáteční testovací fázi.

Platforma integrovala peněženku Coinbase a Dapper, aby uživatelům umožnila předvést své NFT. Připravují se také plány, které uživatelům umožní zobrazovat své NFT na Facebooku.

Twitter, další mikroblogovací platforma, debutovala v metaverse s funkcí NFT profilového obrázku pro prémiové uživatele.

Original Source: https://thecoinrise.com/telegram-ceo-mulls-idea-of-an-nft-marketplace-for-usernames/?rand=1304

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Bitcoin, Other Crypto See $360 Million Sold Off In Single Day

Bitcoin (BTC) and other cryptocurrencies sustained a considerable blow as the U.S. Federal Reserve’s decision to raise interest...

Investor Caution Advised by SEC on Crypto Asset Securities

The United States Securities and Exchange Commission (SEC) has issued a warning about investing in crypto. The agency...

Crypto World Hopeful Ripple Beats SEC in Landmark XRP Case

Ripple’s native cryptocurrency XRP is soaring amid anticipation that it will be victorious in a landmark securities case...

Understanding the Stablecoin Stability and De-Pegging Crisis

Stablecoins are a crucial part of the crypto ecosystem. So when they lose their ‘stability,’ it can cause...