Geçmiş bize Bitcoin’in geleceği hakkında ne söyleyebilir?

Date:

Share post:

Kasım ayındaki 69.000 dolarlık rekorun ardından BTC fiyatının %75’inden fazlasını kaybetti – Haziran ayında fiyatı 18.000 doların altına düştü ve daha sonra 20.000 doların biraz üzerinde bir seviyeye düzeltildi. Ana kripto para tüm piyasayı beraberinde çekti – kapitalizasyonu bir trilyon dolardan fazla azaldı ve çoğu varlığın değeri %80-85’in altına düştü, bu da piyasa paniğine ve birçok marj çağrısına neden oldu.

Genel endişenin arka planına karşı, finansal analistler, Bitcoin fiyatının dinamiklerinin döngüsel olduğunu ve ilk kripto para biriminin değerinin birden fazla kez düştüğünü – ancak daha sonra yeni bir rekora yükseldiğini söylüyor. Gerçek şu ki, blok zinciri ağında yaklaşık 4 yılda bir meydana gelen yarılanma adı verilen bir sürece doğrudan bağlıdır.

Yarıya indirmek, madencinin her mayınlı blok için ödülünün azaltılmasıdır. Başlangıçta madenciler 50 bitcoin aldı, 2012’de sayı 25 jetona, 2016’da 12,5’e ve 2020’de 6,25’e düştü. Bu prosedür, kripto para birimlerinin ihraç edilmesini kontrol edilebilir hale getirir – bir madeni para almak giderek daha zor hale gelir ve kripto para birimi enflasyonunu düşürmeye izin veren daha yavaş verilirler. Her yarılanmadan sonra, ilk kripto para biriminin değeri birçok kat arttı. Örneğin, ödüldeki ilk düşüşten sonra, bitcoin 11 dolardan 1.100 dolara, ikincisinden sonra 600 dolardan 20.000 dolara yükseldi.

Fiyat döngüleri göz önüne alındığında, birçok uzman kripto para piyasasındaki düşüşün 2024’ün sonuna veya 2025’in başlarına kadar süreceğini tahmin ediyor (Mayıs 2024’te yarıya indirilmesi bekleniyor). “Bitcoin geçen yılın Kasım ayından bu yana düşüş trendinde. ABD’nin önde gelen hedge fonlarından birinden bir analist ekibi, Bitcoin’deki 4 yıllık döngülerin hipotezine göre, 2022, 2018 ve 2014’ün – ayı piyasası yıllarının tekrarı olabilir” diyor.

Geçmişten bir başka ders de Tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüş: BTC %60’ın altına her düştüğünde, yatırımcılar birikim aşamasına girdi ve fiyat hareketini tersine çevirdi. 18.000 doları aşarken, kripto para biriminin %70’ten fazla düştüğü göz önüne alındığında, bu erken bir geri dönüş ve fiyat artışı için doğrudan bir sinyaldir. 2022’nin başından beri, Bitcoin’in oynaklığı son derece yüksekti. Kripto para endüstrisine yakından aşina olmayan bir kişi için böyle bir istikrarsızlık tehlikeli görünebilir. Ancak bu, Bitcoin için tanıdık bir hikaye – kimse beklemediğinde bile yatırımcıları şaşırtıyor.

Ancak birçok uzman “kripto kışı”nın o kadar da kötü bir olay olmadığına inanıyor. Kripto piyasasındaki gerilemeler, sektörün bir mola verebileceği ve yeni gelenlerin yaklaşan bir boğa piyasası sırasında sektöre girdiklerinde ürünleri kullanmalarını kolaylaştıracak altyapı ve uygulamaları oluşturabileceği zamanlardır.

gelen adamlar SunMadencilik bulut madenciliği hizmetleri sunan çevre dostu bir madencilik çiftliği olan kripto para madenciliği alanında benzeri olmayan bir şirket kurdu. Çalışma modeli basittir – çiftliğin kapasitesini web sitesindeki sözleşme için ödeme yaparak kiralarsınız (genellikle sözleşmenin fiyatı üretim süresinden, kiralanan kapasite miktarından ve sevk programından etkilenir) ve tam bir çiftliğe sahip olursunuz. -yetenekli madenci. Tek nüans, kesinlikle hiçbir şey yapmamanızdır – profesyoneller bunu sizin için yapar ve çalışmalarının komisyonu sözleşmeye dahildir.

Bitcoin ile mevcut durum, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli yatırımcılar için bu pazara girmek için mükemmel bir fırsat. Donanım fiyatlarının düştüğü göz önüne alındığında, bulut madenciliği sözleşmeleri de daha ucuz hale geldi. Bu nedenle, böyle düşük bir fiyata kripto para birimi biriktirmek istiyorsanız, bulut madenciliğini deneyin. SunMadencilik şirket.

Original Source: https://thecoinrise.com/what-can-the-past-tell-us-about-bitcoins-future/

Author : TheCoinrise Media

Related articles

Bitcoin To Become Sought-After Asset Over Traditional Finance, This Analyst Says

Bitcoin’s (BTC) potential as a safe-haven asset is gaining traction among investors as recent U.S. bank failures shift...

Ethereum (ETH) Price Clears Long-Term Resistance Level

The Ethereum (ETH) price broke out from a long-term descending resistance line that had been in place since...

Coinbase Plan to Keep Customer Disputes out of Court

Coinbase is arguing in the Supreme Court to put an automatic stay on its legal cases, citing the...

XRP Price Rallies To 4-Month High Amid Renewed Optimism For Ripple

XRP price rallied sharply today, soaring to new heights and leaving cryptocurrency enthusiasts thrilled. The digital asset has...