G7 urychluje diskuse o přísné regulaci kryptoměn

Date:

Share post:

Mezinárodní skupina sedmi široce označovaná jako G7 je stále znepokojena imploze a bankrotem kryptoměnové burzy FTX, a proto je tlačení pro robustnější a přísnější regulaci pro kryptoprůmysl.

Je zřejmé, že členské státy této společnosti, která zahrnuje Spojené království, Kanadu, Itálii, Německo, Japonsko, Francii a Spojené státy americké, plánují urychlit probíhající diskuse o kryptolegislativě.

Na základě jejich navržených plánů by mělo do poloviny května dojít ke konvergenci vedoucích pracovníků centrálních bank a ministrů financí. Setkání je naplánováno na několik dní předtím, než Fumio Kishida, předseda vlády Japonska, pořádá summit v roce 2023 v Hirošimě.

Za zmínku stojí, že je evidentní, že kolaps kryptoměnové burzy FTX se sídlem na Bahamách a rezignace generálního ředitele (CEO) společnosti Sama Bankmana-Frieda vyvolal negativní reakce mnoha subjektů. Značný počet investorů, zejména institucionálních obchodníků, je nervózní a někteří z nich se uchýlili prodávat jejich držby kryptoměn podle průzkumu JPMorgan.

Tito investoři si více uvědomují nedostatečnou správu v rámci kryptoprůmyslu a někteří z nich již nedůvěřují integritě tohoto sektoru.

Také katastrofa, která se stala před dvěma týdny v americkém bankovním sektoru, mohla vyvolat nepřátelství vůči rodícímu se kryptoprůmyslu. Kryptopropojené finanční instituce Silvergate Bank, Silicon Valley Bank, a Signature Bank se během jednoho týdne zhroutily kvůli určitým regulatorním nejistotám.

G7 obnoví transparentnost s regulací kryptoměn

V současné době se G-7 snaží obnovit transparentnost a také ochranu zákazníků prostřednictvím zásad, které budou řídit krypto burzy a další poskytovatele služeb souvisejících s digitálními aktivy.

Před touto dobou Kazushige Kamiyama, vedoucí oddělení platebních systémů v Bank of Japan (BOJ), poradil země G7, aby přijaly společnou kryptoregulaci. I když ten návrh podal v době, kdy Rusko napadlo Ukrajinu.

Japonsko má nyní kryptoregulace a má povzbuzen tvůrci globální politiky, aby zavedli předpisy o digitálních aktivech, stejně jako jsou vynucovány u tradičních finančních aktiv. Kanada a USA také již dříve zavedly právní předpisy, které v současnosti uplatňují. Národy G-7 se však snaží přijít s přísnými krypto regulacemi globálních standardů.

Pošta G7 urychluje diskuse o přísné regulaci kryptoměn objevil se jako první na Nejnovější zprávy a postřehy o blockchainu, kryptoměnách a investování.

Original Source: https://thecoinrise.com/g7-hastens-discussions-on-strict-crypto-regulation/?rand=1304

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Ethereum L2 Arbitrum Hit With Sequencer Bug, Halting the Network

Ethereum layer-2 (L2) scaling solution Arbitrum stopped processing transactions on June 7 because its sequencer faced a bug...

SEC Chair Gary Gensler Linked to 2019 Advisor Offer: Binance

Binance alleges that United States Securities and Exchange Commission (SEC) Chair Gary Gensler expressed interest in serving in...

Several Binance.US Trading Pairs Get the Axe Amid SEC Scrutiny

The hammer has come down on Binance.US as the exchange begins to pull crypto trading pairs from its...