G7 przyspiesza dyskusje na temat ścisłych regulacji dotyczących kryptowalut

Date:

Share post:

Międzynarodowa Grupa Siedmiu, powszechnie określana jako G7, jest nadal zaniepokojona implozją i ogłoszeniem bankructwa giełdy kryptowalut FTX i dlatego jest popychanie w celu uzyskania bardziej solidnych i surowszych przepisów dla branży kryptograficznej.

Co istotne, kraje członkowskie tego stowarzyszenia, w tym Wielka Brytania, Kanada, Włochy, Niemcy, Japonia, Francja i Stany Zjednoczone, planują przyspieszyć trwające dyskusje na temat ustawodawstwa kryptograficznego.

W oparciu o opracowane przez nich plany do połowy maja powinna nastąpić konwergencja kierownictwa banków centralnych i ministrów finansów. Spotkanie zaplanowano na kilka dni przed szczytem Fumio Kishida, premiera Japonii, który odbędzie się w 2023 roku w Hiroszimie.

Warto zauważyć, że oczywiste jest, że upadek giełdy kryptowalut FTX z siedzibą na Bahamach i rezygnacja prezesa firmy (CEO) Sama Bankmana-Frieda, wywołała negatywne reakcje wielu podmiotów. Znaczna liczba inwestorów, zwłaszcza inwestorów instytucjonalnych, była roztrzęsiona, a niektórzy z nich uciekali się do tego wyprzedając ich zasoby kryptograficzne zgodnie z ankietą JPMorgan.

Inwestorzy ci stali się bardziej świadomi nieodpowiedniego zarządzania w branży kryptograficznej, a niektórzy z nich nie ufają już integralności sektora.

Również katastrofa, która wydarzyła się dwa tygodnie temu w amerykańskim sektorze bankowym, mogła wywołać niechęć do rodzącej się branży kryptograficznej. Instytucje finansowe powiązane z kryptowalutami Banku Silvergate, Banku Doliny Krzemowej, i Signature Bank upadły w ciągu jednego tygodnia z powodu pewnych niepewności regulacyjnych.

G7, aby przywrócić przejrzystość dzięki rozporządzeniu w sprawie kryptowalut

Obecnie G-7 próbuje przywrócić przejrzystość, a także ochronę klientów poprzez zasady, które będą kierować giełdami kryptowalut i innymi dostawcami usług związanych z aktywami cyfrowymi.

Wcześniej Kazushige Kamiyama, szef działu systemów płatniczych w Banku Japonii (BOJ), rozmyślny narody G7 przyjęły wspólną regulację kryptograficzną. Chociaż zasugerował to w czasie, gdy Rosja napadła na Ukrainę.

Japonia ma teraz przepisy dotyczące kryptografii i ma zachęcał globalnych decydentów do wdrożenia przepisów dotyczących aktywów cyfrowych, tak jak jest to egzekwowane w przypadku tradycyjnych aktywów finansowych. Kanada i Stany Zjednoczone również mają wcześniej ustanowione przepisy, które obecnie stosują. Jednak narody G-7 próbują opracować surowe przepisy dotyczące kryptografii o światowych standardach.

Poczta G7 przyspiesza dyskusje na temat ścisłych regulacji dotyczących kryptowalut pojawił się pierwszy na Najnowsze wiadomości i spostrzeżenia na temat Blockchain, kryptowalut i inwestowania.

Original Source: https://thecoinrise.com/g7-hastens-discussions-on-strict-crypto-regulation/?rand=1289

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Ethereum L2 Arbitrum Hit With Sequencer Bug, Halting the Network

Ethereum layer-2 (L2) scaling solution Arbitrum stopped processing transactions on June 7 because its sequencer faced a bug...

Shiba Inu Struggles To Reverse Trend As Price Hits Support Level

Shiba Inu (SHIB) has found itself in a challenging position as it grapples with a prolonged downward trend,...

SEC Chair Gary Gensler Linked to 2019 Advisor Offer: Binance

Binance alleges that United States Securities and Exchange Commission (SEC) Chair Gary Gensler expressed interest in serving in...