G7, Katı Kripto Düzenlemesi Konusunda Tartışmaları Hızlandırıyor

Date:

Share post:

Yaygın olarak G7 olarak anılan uluslararası Yedili Grup, kripto para borsası FTX’in patlaması ve iflas başvurusu konusunda hala endişeli ve bu nedenle, itmek kripto endüstrisi için daha sağlam ve daha sıkı düzenleme için.

Birleşik Krallık, Kanada, İtalya, Almanya, Japonya, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri’ni içeren bu topluluğun üye ülkeleri, kripto mevzuatı hakkında devam eden tartışmaları hızlandırmayı planlıyor.

Taslak planlarına göre, Mayıs ortasına kadar merkez bankası yöneticileri ve maliye bakanları arasında bir yakınlaşma olmalıdır. Toplantının, Japonya Başbakanı Fumio Kishida’nın Hiroşima’da 2023 zirvesini düzenlemesinden birkaç gün önce yapılması planlanıyor.

Dikkate değer bir şekilde, Bahama merkezli kripto para borsası FTX’in çöküşü ve istifa Şirketin İcra Kurulu Başkanı (CEO) Sam Bankman-Fried’in, birçok kuruluştan olumsuz tepkilere yol açtı. Önemli sayıda yatırımcı, özellikle kurumsal tüccarlar tedirgin oldu ve bazıları başvurdu satmak bir JPMorgan anketine göre kripto varlıkları.

Bu yatırımcılar, kripto endüstrisindeki yetersiz yönetişimin daha fazla farkına vardılar ve bazıları artık sektörün bütünlüğüne güvenmiyor.

Ayrıca, ABD bankacılık sektöründe iki hafta önce meydana gelen felaket, yeni ortaya çıkan kripto endüstrisine karşı düşmanlığı tetiklemiş olabilir. Kripto bağlantılı finansal kurumlar Silvergate Bankası, Silikon Vadisi Bankası, ve Signature Bank, bazı düzenleyici belirsizlikler nedeniyle bir hafta içinde çöktü.

G7, Kripto Düzenlemesiyle Şeffaflığı Geri Getirecek

Şu anda G-7, kripto borsalarına ve diğer dijital varlıklarla ilgili hizmet sağlayıcılara rehberlik edecek politikalar aracılığıyla şeffaflığın yanı sıra müşteri korumasını da geri yüklemeye çalışıyor.

Bu tarihten önce Bank of Japan’da (BOJ) ödeme sistemleri departmanı başkanı Kazushige Kamiyama, tavsiye G7 ülkeleri ortak bir kripto yönetmeliği kabul edecek. Yine de, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettiği sırada öneride bulundu.

Japonya artık kripto düzenlemelerine sahip ve cesaretlendirdi küresel politika yapıcılar, geleneksel finansal varlıklar üzerinde uygulandığı gibi dijital varlıklar üzerindeki düzenlemeleri de uygulayacak. Kanada ve ABD’de ayrıca şu anda uyguladıkları daha önce oluşturulmuş yasalar bulunmaktadır. Bununla birlikte, G-7 ülkeleri, küresel standartlarda katı kripto düzenlemeleri getirmeye çalışıyor.

Posta G7, Katı Kripto Düzenlemesi Konusunda Tartışmaları Hızlandırıyor ilk ortaya çıktı Blok Zinciri, Kripto Para Birimi ve Yatırım Hakkında En Son Haberler ve Görüşler.

Original Source: https://thecoinrise.com/g7-hastens-discussions-on-strict-crypto-regulation/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Polkadot Metrics Surge With Project Launches

Polkadot, the innovative multi-chain platform, has witnessed a remarkable surge in its key metrics following the launch of...

Coinbase Staking Services Will Continue On: CEO Brian Armstrong

Ethereum staking withdrawals from Coinbase have increased since the Securities and Exchange Commission slapped it with a lawsuit. Coinbase...

Ethereum L2 Arbitrum Hit With Sequencer Bug, Halting the Network

Ethereum layer-2 (L2) scaling solution Arbitrum stopped processing transactions on June 7 because its sequencer faced a bug...

Shiba Inu Struggles To Reverse Trend As Price Hits Support Level

Shiba Inu (SHIB) has found itself in a challenging position as it grapples with a prolonged downward trend,...