FTX US’nin BlockFi’yi 15 milyon dolara kadar düşük bir fiyata alacağı bildiriliyor

Date:

Share post:

BlockFi ve FTX.US arasındaki satın alma anlaşması, performansa bağlı olarak artabilecek 15 milyon dolarlık bir temel fiyata sahip.

yakın tarihli bir bilgiye göre bildiriBlockFi ve FTX.US arasındaki satın alma anlaşması, performansa bağlı olarak artabilecek 15 milyon dolarlık bir temel fiyata sahip.

Önde gelen kripto para borsası FTX.US’un, daha önce tahmin edilen 240 milyon dolarlık fiyat etiketinin aksine, kripto borç vereni 15 milyon dolara kadar satın almak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

BlockFi’nin performansa dayalı edinimi

BlockFi CEO’su Zac Prince, satın alma anlaşmasının açıklanmasının ardından 240 milyon dolarlık miktarın “performans tetikleyicilerine” tabi olduğunu tweetledi. Yakın tarihli bir makaleye göre bu tetikleyicilerden biri, şirketin FTX.US’tan 25 milyon dolar serbest bırakacak getiri ürünü BlockFi Yield için 31 Aralık’a kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan düzenleyici onay alması.

Ayrıca, BlockFi’nin müşteri varlıkları Ekim 2023’e kadar 10 milyar dolara ulaşırsa FTX.US ekstra 100 milyon dolar ödeyecek. Son olarak, raporlara göre FTX.US 100 milyon dolara kadar veya BlockFi’nin yıllık operasyonel gelirinin %25’ini ödemeyi kabul etti. kar.

BlockFi, bu koşullardan herhangi birini yerine getiremezse, FTX.US tarafından 15 milyon dolarlık taban fiyatla satın alınabilir. Ancak yine de FTX.US’un satın alma opsiyonunu Ekim 2023’ten önce borsanın işleme katkıda bulunduğu paranın “iki ila üç katı” karşılığında satın alabilecekti.

BlockFi, müşterilerine merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin sunduğu getirilerden kâr etme şansı sunan bir işletmeyi ifade eden bir kripto para ödünç verme platformudur. Temmuz 2021’de değeri 4,8 milyar dolar olan şirket, kripto para piyasasının bu yılki acımasız çöküşünün bir sonucu olarak Celsius, Voyager, Babel Finance ve CoinFLEX ile birlikte bir likidite sorunundan ciddi şekilde etkilendi.

Özellikle, BlockFi, FTX US ile kesin anlaşma imzaladı TheCoinRise’ın bildirdiği gibi, Temmuz ayında 400 milyon dolarlık bir kredi tesisi elde etmek amacıyla.

tartışıldığı bildirilen FTX Robinhood’u satın almak, Temmuz ayında ima etti elinde “birkaç milyar” var Kripto piyasasının istikrarını korumak için mücadele eden firmaları desteklemek.

Original Source: https://thecoinrise.com/ftx-us-to-reportedly-acquire-blockfi-for-as-low-as-15m/?rand=1280

Author : Anisha Pandey

Related articles

G7 Hastens Discussions on Strict Crypto Regulation

The international Group of Seven widely referred to as G7 is still concerned about the implosion and bankruptcy...

El G7 acelera las discusiones sobre la estricta regulación de las criptomonedas

El Grupo de los Siete internacional ampliamente conocido como G7 todavía está preocupado por la implosión y la...

G7 versnelt discussies over strikte cryptoregulering

De internationale Group of Seven, algemeen aangeduid als G7, maakt zich nog steeds zorgen over de implosie en...

G7, Katı Kripto Düzenlemesi Konusunda Tartışmaları Hızlandırıyor

Yaygın olarak G7 olarak anılan uluslararası Yedili Grup, kripto para borsası FTX'in patlaması ve iflas başvurusu konusunda hala...