FTX US údajně získá BlockFi za pouhých 15 milionů dolarů

Date:

Share post:

Akviziční smlouva mezi BlockFi a FTX.US má základní cenu 15 milionů dolarů, která by se mohla zvýšit v závislosti na výkonu.

Podle nedávného zprávaakviziční smlouva mezi BlockFi a FTX.US má základní cenu 15 milionů dolarů, která by se mohla zvýšit v závislosti na výkonu.

Přední kryptoměnová burza FTX.US údajně jednala o získání poskytovatele kryptopůjček za pouhých 15 milionů dolarů, na rozdíl od dříve odhadované ceny 240 milionů dolarů.

Akvizice BlockFi založená na výkonu

Generální ředitel BlockFi Zac Prince na Twitteru uvedl, že částka 240 milionů dolarů byla po oznámení akvizice podřízena „spouštěcím mechanismům výkonu“. Jedním z těchto spouštěčů je podle nedávného článku společnost, která do 31. prosince obdrží regulační souhlas Komise pro cenné papíry pro svůj výnosový produkt, BlockFi Yield, který by uvolnil 25 milionů dolarů z FTX.US.

Společnost FTX.US by navíc zaplatila dalších 100 milionů dolarů, pokud by aktiva klientů BlockFi do října 2023 dosáhla 10 miliard dolarů. V neposlední řadě se podle zpráv FTX.US zavázala zaplatit až 100 milionů dolarů, neboli 25 % ročního provozu BlockFi zisky.

BlockFi může FTX.US koupit za minimální cenu 15 milionů dolarů, pokud nesplní některou z těchto podmínek. Stále by však byla schopna koupit akviziční opci FTX.US před říjnem 2023 za „dvou až trojnásobek“ peněz, kterými burza původně přispěla k transakci.

BlockFi je platforma pro půjčování kryptoměn, která označuje firmu, která svým klientům nabízí možnost profitovat z výnosů, které nabízejí protokoly decentralizovaného financování (DeFi). Společnost, která byla v červenci 2021 oceněna na 4,8 miliardy dolarů, byla těžce zasažena likviditou spolu s Celsius, Voyager, Babel Finance a CoinFLEX v důsledku letošního brutálního kolapsu trhu s kryptoměnami.

Zejména, BlockFi podepsal definitivní dohodu s FTX US v červenci s cílem získat úvěr ve výši 400 milionů dolarů, jak uvedl TheCoinRise.

FTX, o kterém se údajně diskutovalo získání Robinhood, naznačil v červenci, že ano má v ruce „pár miliard“. na podporu firem, které mají potíže s udržením stability kryptotrhu.

Original Source: https://thecoinrise.com/ftx-us-to-reportedly-acquire-blockfi-for-as-low-as-15m/?rand=1304

Author : Anisha Pandey

Related articles

Nasdaq Targets Mid 2023 For Crypto Custody Launch

Nasdaq Inc., one of the world’s leading financial institutions and the company behind the popular Nasdaq Stock Exchange,...

IMMUTABLE X (IMX) Sees Slow Growth as Price Struggles

Immutable X reclaimed $1.50 for the first time since May 2022 crypto crash. On-chain metrics show that declining...

Crypto-friendly Custodia Bank Faces Setback As Fed Denies Application For Supervision

The Crypto-friendly Custodia bank, founded by Caitlin Long, a well-known figure in the crypto industry, has been denied...

Matter Labs Deploys FIrst Permissionless ZK Rollup Mainnet

Matter Labs has launched its zero-knowledge EVM mainnet zkSync Era in Alpha, marking the first-ever launch of a...