FINTRAC, Huobi Tech’in Hbit Technologies’e MSB lisansı veriyor

Date:

Share post:

Finansal İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi geçtiğimiz günlerde Huobi Tech’e bölgede hizmet vermesi için yeşil ışık yaktı.

Finansal İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi (FINTRAC), geçtiğimiz günlerde Hong Kong merkezli kripto değişim platformu Huobi Tech’e bölgede hizmet vermesi için yeşil ışık yaktı.

Huobi Tech son zamanlarda ilan edildi bağlı kuruluşu Hbit Technologies Limited’in FINTRAC’tan Para Hizmetleri İşletmesi (MSB) Kayıt Lisansını başarıyla aldığını bildirdi. Yeni lisans, Huobi’nin ticari yasal uyumluluk genişlemesinde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

Huobi Tech artık Kanada’da yasal düzenlemelere tabi hizmetler sunmaya yetkili

Huobi Tech’in aracılık iş bölümü, şu anda Kanada’da sanal para birimleri, para transferleri ve döviz işlemleri dahil olmak üzere düzenlenmiş faaliyetler yürütme yetkisine sahip olan Hbit Technologies Limited’den oluşmaktadır. Huobi Tech’in Kuzey Amerika’daki uyumluluk ayak izi gelişiyor. İki ay önce, Amerika Birleşik Devletleri FinCEN, borsanın yan kuruluşuna bir lisans verdi Para Hizmetleri İşletmesi (MSB) Kaydı için.

Kuzey Amerika hızla büyüyor ve küresel bitcoin pazarında önemli bir rol oynuyor. Chainalysis’in “2021 Coğrafyası Kripto Para Birimi Raporu”na göre, Kuzey Amerika’daki aylık bitcoin işlem hacimleri Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında %1.000’den fazla arttı. Kuzey Amerika aynı zamanda en hızlı şekilde ilerliyor ve mevzuat açısından küresel liderliğini koruyor.

Amerika dışında, borsa kanatlarını dünyanın diğer bölgelerine de genişletiyor ve son zamanlarda bunun ipuçlarını verdi. Tezgah Üstü (OTC) hizmetleri sunmayı planlıyor Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi’ne (AUSTRAC) kaydolduktan sonra.

Bu yılın açılış günü, Huobi Tech Brokerage’ın ilk çıkışını gördü. O zamandan beri, şirketin OTC Masası işi, 800 milyon doları aşan toplam işlem hacmiyle hızlı bir büyüme yaşadı. Huobi Tech, genişlemesi boyunca sürekli olarak “güvenlik” ve “uyum” fikirlerine en yüksek önceliği verdi. Huobi, daha fazla kişiye uzman ve güvenli dijital varlık hizmetleri sunmak için uluslararası müşterisini büyütmeye devam etmeyi hedefliyor.

Özellikle, TheCoinRise’ın birkaç hafta önce bildirdiği gibi, Taiyi Group, Huobi Global’in iletişim platformunu satın aldı metaverse dünyasına büyük bir giriş yapmak için.

Original Source: https://thecoinrise.com/fintrac-issues-msb-license-to-huobi-techs-hbit-technologies/?rand=1280

Author : Anisha Pandey

Related articles

El G7 acelera las discusiones sobre la estricta regulación de las criptomonedas

El Grupo de los Siete internacional ampliamente conocido como G7 todavía está preocupado por la implosión y la...

G7 versnelt discussies over strikte cryptoregulering

De internationale Group of Seven, algemeen aangeduid als G7, maakt zich nog steeds zorgen over de implosie en...

G7, Katı Kripto Düzenlemesi Konusunda Tartışmaları Hızlandırıyor

Yaygın olarak G7 olarak anılan uluslararası Yedili Grup, kripto para borsası FTX'in patlaması ve iflas başvurusu konusunda hala...

Il G7 accelera le discussioni sulla rigida regolamentazione delle criptovalute

Il Gruppo dei Sette internazionale ampiamente indicato come G7 è ancora preoccupato per l'implosione e la dichiarazione di...