Ex-OpenSea’nin Personeli Nathaniel Chastain İddianamenin Görevden Alınması İçin Dosyalar

Date:

Share post:

Eski bir OpenSea personeli olan ve Amerikan çevrimiçi takas edilemez token (NFT) pazarında Ürün Başkanı olan Nathaniel Chastain’in yasal temsilcileri, işten çıkarma hakkındaki iddianamede.

Önergeyi destekleyen muhtıraya göre avukatlar, hükümetin Nathaniel’i kovuşturma kararının geçmişe kıyasla tamamen emsalsiz olduğunu savundular.

Avukatlar, argümanlarında, “türünün ilk örneği olan bu kovuşturmayı içeriden öğrenenlerin ticareti, mülk hırsızlığı ve kara para aklama gibi geniş kapsamlı iddiaları ortaya koymak için kullanmaya çalışırken, hükümetin argümanları yıllarca yerleşik emsallere aykırıdır ve bir Blockchain endüstrisinde bir bayrak dikmek için şeffaf çaba ”.

Avukatlar ayrıca, hükümetin “kablosuz dolandırıcılık yasasının köklü ilkelerini” ve “içerden öğrenenlerin ticaretine ilişkin zimmete para geçirme teorisinin sınırlarını çizen onlarca yıllık içtihatları” dikkate almayı reddettiği için davanın uygun bölüme göre suçlanmadığını da belirttiler. ‘

Aynı şekilde, Nathaniel’in avukatları, NFT’lerin ne menkul kıymetler ne de emtialar olmadığını ve bu tür elektronik dolandırıcılıkların kategorize edilmiş menkul kıymetler ve emtialar için dosyalandığını söyledi. Avukatlar, iddianamenin reddini istedi.

OpenSea Eski Ürün Başkanı İlk NFT İçeriden Bilgi Ticareti Davasında Suçlandı

Birkaç ay önce, 31 yaşındaki Nathaniel Chastain, New York’un Güney Bölgesi tarafından tutuklandı. O içeriden öğrenenlerin ticareti yapmakla suçlanıyor NFT’lerde, biri elektronik dolandırıcılık ve diğeri kara para aklama için olmak üzere iki konuda. Nathaniel, kendisine yöneltilen iddialara dayanarak, OpenSea’nin ana sayfasında yayınlanmakta olan NFT’ler hakkındaki özel bilgileri ele geçirdi ve bunları kendi kârı için kullandı.

Başlangıçta, OpenSea ana sayfası için NFT seçimlerinden sorumluydu. NFT’leri çevrimiçi pazarda yer almadan önce bu yolla satın alabildi. Planını gizlemeye çalışarak, bu NFT’lerin her birini ana sayfaya gelir gelmez sattığını iddia etti. Kar marjı, jetonların ilk satın alma fiyatının yaklaşık iki ila beş katıydı.

New York Adalet Bakanlığı, dijital varlıklarla içeriden öğrenenlerin ticareti ile ilgili olduğu için bunu türünün ilk örneği olarak kabul etti. Adalet Bakanlığı, bu sayıların her birinin en fazla yirmi yıl hapis cezası taşıdığını duyurdu.

Original Source: https://thecoinrise.com/opensea-staff-nathaniel-chastain-files-for-indictment-dismissal/?rand=1280

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Bitcoin (BTC) Price Begins Massive Rally

After a massively bullish week, the Bitcoin (BTC) price has cleared a crucial resistance level that could trigger...

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023, Bitcoinla première plus grande crypto-monnaie basée sur la...

Análisis de precios de Bitcoin para el 22 de marzo de 2023

Análisis de precios de Bitcoin para el 22 de marzo de 2023, Bitcoinla primera criptomoneda más grande basada...

Análise de preço do Bitcoin para 22 de março de 2023

Análise de preço do Bitcoin para 22 de março de 2023, bitcoina primeira maior criptomoeda baseada em capitalização...