En iyi Güney Koreli menkul kıymet şirketleri, 2023’te bir kripto borsası başlatmak için birlikte çalışacak

Date:

Share post:

Güney Kore’deki birkaç yerli menkul kıymet şirketinin 2023’ün ilk yarısında bir kripto borsası başlatmak için öne çıktığı bildiriliyor.

Güney Kore’deki birkaç yerli menkul kıymet şirketinin, 2023’ün ilk yarısında sanal bir varlık değişimi başlatmak için öne çıktığı bildiriliyor.

göre bildiri NewPim tarafından, Finansal Yatırım Birliği altındaki yedi büyük yerli menkul kıymet şirketi, yeni kripto borsası için birlikte çalışmaya karar verdi. Ayrıca, 2022’nin ikinci yarısında Güney Koreli mali makamlar tarafından lisans ve kuruluş arayışında oldukları bildiriliyor.

Rapora göre, Financial Investment Association’ın planlanan sanal varlık değişimi, “yalnızca iş modelleri değil, aynı zamanda her menkul kıymet şirketi için bağımsız işletmeler arıyor”.

2023’ün başında yeni kripto borsası

22 Ağustos’ta menkul kıymetler sektörü, yedi büyük yerli menkul kıymet şirketi tarafından 2023’ün ilk yarısında bir sanal varlık borsası başlatmak için bir şirket kurulması ve mali makamlardan ön izin talep edildiğini açıkladı.

Bir menkul kıymet şirketinden bir yetkili, kuruluş için gerekli görüşmelerin sonuçlanmak üzere olduğunu söyledi.

Özellikle, Güney Koreli teknoloji endüstrisi lideri Samsung, Samsung Menkul Değerler aracılığıyla dijital varlık değişimi geliştirme planına da dahil oldu. Ayrıca, ülkenin en büyük yatırım bankacılığı ve borsa aracılık şirketi Mirae Asset Securities’in de bu çabaya önemli bir katılımcı olduğu bildiriliyor.

Mirae Asset Securities, bağlı şirket Mirae Asset Consulting altında bir yan kuruluş oluşturarak bir sanal varlık şirketi kurmaya hazırlanıyor. Görünüşe göre Bitcoin, Ethereum ve NFT’ler gibi dijital varlıklar için araştırmacıları ve geliştiricileri buna uygun olarak işe alıyor. Sanal varlık endüstrisini agresif bir şekilde teşvik etmek yerine, Mirae Asset Securities, Mirae Asset Group altındaki bir görev gücüne katılarak gruptaki varlığını sürdürüyor.

Samsung Securities ise blok zinciri tabanlı güvenlik belirteçleri pazarına girmenin yollarını araştırıyor.

Menkul kıymet firmalarının varlık borsası piyasasına girişi, Yun Seok-yeol yönetiminin kuralları gevşetmesi ile uyumludur. Finansal Yatırım Derneği ve menkul kıymetler endüstrisi, defalarca “Sanal Para Birimi İş Hakları Yasası”nı ve Finansal Hizmetler Komisyonunu (FSC) yasanın geçişini desteklemeye çağırdı.

Özellikle, TheCoinRise’ın bildirdiği gibi, Güney Kore’nin finans sektörü düzenleyicisi FSC’nin yurt içi erişimi yasaklamayı planladığı bildiriliyor düzenleyici tarafından tanınmayan denizaşırı kripto borsalarına.

Original Source: https://thecoinrise.com/top-south-korean-securities-companies-to-work-together-on-launching-a-crypto-exchange-in-2023/?rand=1280

Author : Anisha Pandey

Related articles

تحليل أسعار البيتكوين ليوم 24 مارس 2023

تحليل أسعار البيتكوين ليوم 24 مارس 2023 ، بيتكوين، وهي أول عملة مشفرة تعتمد على القيمة السوقية ،...

Phân tích giá bitcoin cho ngày 24 tháng 3 năm 2023

Phân tích giá bitcoin cho ngày 24 tháng 3 năm 2023, Bitcoinloại tiền điện tử lớn nhất đầu...

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین برای 24 مارس 2023

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین برای 24 مارس 2023، بیت کوین، اولین ارز دیجیتال بزرگ مبتنی بر...

Ανάλυση τιμών Bitcoin για τις 24 Μαρτίου 2023

Ανάλυση τιμών Bitcoin για τις 24 Μαρτίου 2023, Bitcoinτο πρώτο μεγαλύτερο κρυπτονόμισμα που βασίζεται σε κεφαλαιοποίηση αγοράς, βρίσκεται...