Dyrektor generalny Telegrama rozmyśla nad pomysłem rynku NFT dla nazw użytkowników

Date:

Share post:

Pavel Durov, dyrektor generalny aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram, rozważa pomysł nowego rynku, na którym można handlować nazwami użytkowników za pośrednictwem inteligentnej umowy NFT.

Durov wspólny pomysł w wiadomości na jego kanale telegramowym, „kanał Durova”, jednocześnie wyrażając swoje podekscytowanie niedawną aukcją TON na portfele i nazwy domen.

Czerpiąc inspirację z sukcesu sprzedaży The Open Network (TON), Durov sugeruje, że nazwy użytkowników mogą być licytowane jako aktywa w łańcuchu bloków. Co więcej, Durov powiedział, że dzięki 700 milionom użytkowników Telegrama będzie dostępnych do sprzedaży wiele chwytliwych nazw użytkownika, w tym wszystkie czteroliterowe nazwy użytkownika, takie jak @bank i @gift.

Oprócz handlu chwytliwymi nazwami użytkowników, Durov powiedział, że inne funkcje aplikacji do przesyłania wiadomości, w tym naklejki, emotikony lub kanały, mogą stać się częścią rynku.

Sprzedaż DNS TON została uruchomiona w lipcu i sprzedano ponad 2000 nazw domen .ton za łączną kwotę 2 392 002 Toncoin. Najbardziej dochodowa nazwa domeny (wallet.ton) sprzedana za 215 250 Toncoin.

Dyrektor generalny chce przyjąć blockchain TON, który zbudował jego zespół do obsługi proponowanego rynku.

Oprócz tego, że jest oryginalnym twórcą języka programowania TON, Durov twierdzi, że szybkość, użyteczność i skalowalność blockchainu dają mu przewagę, dodając, że mogą z łatwością napisać kuloodporną inteligentną umowę dla sieci.

Sieć TON, dawniej Telegram Open Network, została uruchomiona w 2018 roku wraz z aplikacją do przesyłania wiadomości. Początkowo został zaprojektowany do przetwarzania płatności cyfrowych dla Telegrama.

Projekt blockchain oparty na społeczności wykorzystuje mechanizm konsensusu Proof-of-Stake, aby umożliwić szybkie transakcje i obsługę szerokiej gamy zdecentralizowanych aplikacji (Dapps).

Platformy mediów społecznościowych integrują NFT

Oprócz Telegrama, Meta, gigant mediów społecznościowych, który stara się wycisnąć ślad na wschodzącym rynku metaverse, ma zaczął wdrażać NFT w różnych krajach po wstępnej fazie testów.

Platforma zintegrowała portfel Coinbase i Dapper, aby umożliwić użytkownikom zaprezentowanie swojego NFT. Planowane są również, aby użytkownicy mogli wyświetlać swoje NFT na Facebooku.

Twitter, kolejna platforma do mikroblogowania, zadebiutowała w metaverse z funkcją zdjęcia profilowego NFT dla użytkowników premium.

Original Source: https://thecoinrise.com/telegram-ceo-mulls-idea-of-an-nft-marketplace-for-usernames/?rand=1289

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

G7 grăbește discuțiile privind reglementarea strictă a criptografice

Grupul internațional al celor șapte, denumit pe scară largă G7, este încă îngrijorat de implozia și depunerea de...

G7, 엄격한 암호화 규제에 대한 논의 촉진

G7으로 널리 알려진 국제 그룹 오브 세븐(Group of Seven)은 여전히 ​​암호화폐 거래소 FTX의 파열 및 파산 신청에 대해...

G7 urychluje diskuse o přísné regulaci kryptoměn

Mezinárodní skupina sedmi široce označovaná jako G7 je stále znepokojena imploze a bankrotem kryptoměnové burzy FTX, a proto...

G7 Hastens Discussions on Strict Crypto Regulation

The international Group of Seven widely referred to as G7 is still concerned about the implosion and bankruptcy...