Dyrekcja ds. Egzekwowania w Indiach bada 10 giełd kryptograficznych pod kątem domniemanego prania pieniędzy

Date:

Share post:

Władze indyjskie poważnie podchodzą do zbadania dziesięciu giełd kryptowalut pod kątem rzekomego prania ponad 125 milionów dolarów.

Twarde stanowisko i niejasne przepisy na indyjskim rynku kryptowalut zawsze budziły obawy inwestorów w regionie. Jednak władze poważnie podchodzą do zbadania dziesięciu giełd kryptowalut pod kątem rzekomego prania ponad miliarda rupii (12,5 miliona dolarów) w aktywach cyfrowych.

Według raport The Economics Times, indyjska dyrekcja ds. egzekwowania prawa (ED) oskarżyła kilka firm o pranie pieniędzy w celu zakupu kryptowalut o wartości ponad 100 milionów rupii, które następnie zostały przeniesione do innych zagranicznych portfeli, z których większość była połączona z Chinami kontynentalnymi.

Źródła dodały, że konta te należały do ​​osób mieszkających w odległych miejscach „bez związku z transakcjami” i że giełdy zbierały dane KYC o wątpliwej proweniencji.

Pomimo braku generowania raportów o podejrzanych transakcjach (STR), które mogłyby ujawnić informacje o rzekomym praniu pieniędzy, giełdy stwierdziły, że są zgodne z przepisami KYC.

Według źródeł zaznajomionych z dochodzeniem, utrudniło to wyśledzenie podejrzanego konta, które po otrzymaniu informacji o dochodzeniu przystąpiło do wypłaty środków i wylogowania.

„Kiedy te firmy dowiedziały się, że znajdują się pod skanerem, zamknęły sklep i wykorzystały ścieżkę kryptograficzną do wyprowadzenia funduszy za granicę. Nieprzejrzysty charakter ekosystemu kryptograficznego i brak regulacji branży zapewniły tym firmom wymaganą ochronę, aby zaparkować swoje aktywa za granicą” – czytamy w raporcie.

WazirX prawdopodobnie wśród docelowych giełd

Jak niedawno poinformował TheCoinRise, jedna z największych krajowych giełd kryptowalut w Indiach, WazirX również był celem ED. Podczas gdy CEO WazirX stara się trzymać z daleka tej sprawy, stwierdzając, że Binance jest właścicielem firmy, Binance twierdzi, że jest tylko rozwiązaniem do obsługi transakcji poza łańcuchem i dostawcą usług portfela. Jednak obie firmy mają: zgodził się współpracować z ED nad dochodzeniem w sprawie „zacienionych transakcji”.

Warto zauważyć, że ostatnio regulator przeszukał siedzibę dyrektora platformy handlowej i zamroziły konta bankowe WazirX zawierający około 8,13 miliona dolarów, za rzekome pranie brudnych pieniędzy.

Original Source: https://thecoinrise.com/indias-enforcement-directorate-investigates-10-crypto-exchanges-for-alleged-money-laundering/

Author : Anisha Pandey

Related articles

Bitcoin (BTC) Price Begins Massive Rally

After a massively bullish week, the Bitcoin (BTC) price has cleared a crucial resistance level that could trigger...

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023, Bitcoinla première plus grande crypto-monnaie basée sur la...

Análisis de precios de Bitcoin para el 22 de marzo de 2023

Análisis de precios de Bitcoin para el 22 de marzo de 2023, Bitcoinla primera criptomoneda más grande basada...

Análise de preço do Bitcoin para 22 de março de 2023

Análise de preço do Bitcoin para 22 de março de 2023, bitcoina primeira maior criptomoeda baseada em capitalização...