Deweloper SudoRare odchodzi od mrocznego kartkowania dzięki 519 ETH

Date:

Share post:

Twórcy SudoRare, platformy Non-Fungible Token (NFT) odeszli zaginiony z kilkoma kryptowalutami i stablecoinami.

Tokeny Ethereum (ETH), LooksRare (LOOKS) i USD Coin (USDC) zostały usunięte z giełdy. Po ataku tokeny LOOKS i USDC zostały zamienione na ETH na zdecentralizowanej giełdzie kryptowalut Uniswap. Łącznie efekt przyciągania dywanu wyniósł 519 Ethereum (ETH), co obecnie jest warte 815 000 USD.

W tej chwili SudoRare zamknęło swoją platformę handlową, a także wszystkie media społecznościowe uchwyty. Zdecentralizowana platforma wymiany niewymiennych tokenów (NFT) stała się niedostępna online zaledwie sześć godzin po uruchomieniu.

Aby wyliczyć, ciągnięcie dywanu to strategia oszustwa kryptograficznego, w której deweloperzy przyciągają inwestorów do swojego projektu aktywów cyfrowych, a następnie wycofują się po wstrzyknięciu środków. Inwestorzy zostają wtedy bez grosza lub z kryptowalutą, która nie ma wartości rynkowej. Projekt jest ledwo ukończony, zanim deweloperzy pozbawią go całej płynności.

Dokładniej, dzisiaj doszło do ciągnięcia dywanu i porwało fundusze inwestorów bez pozostawiania śladów. W wyniku dochodzenia PeckShield odkrył, że środki zostały wysłane na trzy różne adresy portfela. Po wielu badaniach odkryto, że jeden z portfeli należy do użytkownika Krakena. Kraken to amerykańska giełda kryptowalut, która pełni również funkcję banku.

Podejrzenia zgłoszone dotyczące projektu SudoRare

W zeszłym tygodniu potencjalni inwestorzy i opinia publiczna zostali ostrzeżeni przez krypto Twitter przed handlem w protokole SudoRare.

Podejrzani demaskatorzy zgłosili tokenomiki stojące za platformą, a także obecność fałszywych obserwatorów online. Co ciekawe, użytkownikom detalicznym zaoferowano skandaliczny zysk z inwestycji. Mając to na uwadze, wielu uważało, że SudoRare to oszustwo.

Po wielu badaniach i analizach PeckShield i inni komentatorzy uważają, że twórcy projektu są odpowiedzialni za ciągnięcie dywanu. Biorąc pod uwagę krótki czas po uruchomieniu, podejrzewa się, że nikt nie mógł uzyskać dostępu do puli płynności projektu.

Inwestorzy krypto zostali ostrzeżeni, aby zawsze dokładali należytej staranności przed zanurzeniem swojego kapitału w jakimkolwiek projekcie kryptograficznym. Tylko w 2021 r. 2,8 miliarda dolarów zostało uprowadzone za pomocą dywanika, co stanowiło ponad dwie trzecie całkowitego oszustwa kryptograficznego w zeszłym roku. Jednym z nich jest włamanie do Nomad Network za 190 milionów dolarów.

Original Source: https://thecoinrise.com/sudorare-developer-goes-dark-carting-away-with-519-eth/?rand=1289

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Центральный банк Дании вряд ли внедрит CBDC

В то время как другие страны изучают возможность внедрения своей цифровой валюты Центрального банка (CBDC), Дания заявила об...

A dán központi bank valószínűleg nem fog CBDC-t végrehajtani

Míg más országok a központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését vizsgálják, Dánia kijelentette, hogy nincs azonnali érdeklődése a...

デンマーク中央銀行がCBDCを導入する可能性は低い

他の国々が中央銀行デジタル通貨(CBDC)の実装を検討している一方で、デンマークはデジタル クローネの発行に当面の関心がないことを宣言しました。 デンマーク国立銀行として一般に知られているデンマーク中央銀行の 3 人の総裁の 1 人、Signe Krogstrup 氏 話しました この地域でのデジタル決済の使用の最近の急増と、それが世界経済に与える影響について。 現金の使用が徐々に減少することが脅威になると懸念している他の地域とは異なり、デンマークの中央銀行は異なる意見を持っています。 「すでに述べたように、私たちが今日知っていることに基づいて、民間人の手にある現金が私たちの通貨システムにおける信頼のアンカーであることは私には明らかではありません.デンマークでは確かにそうではありません. 「潜在的な収入の流れや生産的価値のない、投機的でリスクの高い資産」 頂点銀行の総裁は、何らかの形のデジタル決済が検討されるとすれば、ホールセール CBDC になるだろうと感じています。 彼女の意見では、デンマーク国立銀行がすでに中央銀行準備金を提供していることを考えると、ホールセール CBDC...

ธนาคารกลางเดนมาร์กไม่น่าจะใช้ CBDC

ในขณะที่ประเทศอื่น ๆ กำลังสำรวจว่าอาจใช้สกุลเงินดิจิทัลของธนาคารกลาง (CBDC) เดนมาร์กได้ประกาศขาดความสนใจในทันทีในการออกโครนดิจิทัล Signe Krogstrup หนึ่งในสามผู้ว่าการธนาคารกลางเดนมาร์ก หรือที่รู้จักกันโดยทั่วไปในชื่อ Danmarks Nationalbank พูดคุย เกี่ยวกับการเพิ่มขึ้นของการใช้การชำระเงินดิจิทัลในภูมิภาคและผลกระทบต่อเศรษฐกิจโลก ซึ่งแตกต่างจากภูมิภาคอื่น ๆ ที่กลัวว่าการใช้เงินสดที่ลดลงทีละน้อยจะเป็นภัยคุกคาม ธนาคารกลางเดนมาร์กมีความคิดเห็นที่แตกต่างออกไป “ตามที่ระบุไว้แล้ว...