Coinbase stoi w obliczu kolejnego procesu sądowego z serią zarzutów

Date:

Share post:

Skarżący twierdził, że Coinbase nie zajmuje się niezwłocznie skargami klientów ani nie chroni aktywów swoich klientów.

Jeden z użytkowników Coinbase złożył pozew przeciwko firmie za nieutrzymanie dostępu do kont swoich klientów w czasach znacznej zmienności rynku. Powód George Kattula twierdzi, że giełda „nie stosuje właściwie standardowych technik zabezpieczania kont konsumentów” w imieniu wszystkich właścicieli portfeli i kont Coinbase.

Coinbase „niewłaściwie i bezzasadnie blokuje swoim konsumentom dostęp do ich kont i funduszy”, według powoda pozew sądowy. Twierdzi, że narusza to roszczenie firmy do zapewnienia klientom technologii, która pomaga w nawigacji „w czasie rzeczywistym, globalnym i 24/7/365 naturą rynków aktywów kryptograficznych”.

Na bardzo niestabilnym rynku zasobów cyfrowych niespójny dostęp do konta może spowodować wiele szkód finansowych. Kattula stracił pieniądze w wyniku zablokowania konta na „przedłużony okres”, co uniemożliwiło mu dokonywanie jakichkolwiek transakcji.

Ponadto skarżący twierdził, że Coinbase nie zajmuje się niezwłocznie skargami klientów ani nie chroni aktywów swoich klientów. Zgłoszenie brzmi:

„Niepowodzenia Coinbase uniemożliwiły powodowi i członkom klasy „pełną kontrolę” [their] krypto” i możliwość „inwestowania, wydawania, oszczędzania, zarabiania i wykorzystywania” lub wypłacania swoich środków jako [the exchange] obietnice”.

Kolejne oskarżenia wysunął Kattula, który powiedział, że odmawiając rejestracji jako broker-dealer i twierdząc, że jest to wymagane, Coinbase „odważnie lekceważy prawo federalne i stanowe”.

Coinbase w tarapatach

Po wiadomościach, że Coinbase był celem dochodzenia SEC, czyli Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, akcje firmy spadły w zeszłym miesiącu. Komisja uważa również, że giełda ponosi winę za notowanie dziewięciu tokenizowanych papierów wartościowych.

Ostatnio giełda toczyła już dwa procesy sądowe. Pierwszy rzekomy że Coinbase złożył fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia co spowodowało gwałtowny spadek ceny akcji COIN, podczas gdy drugi przeciągnąłem wymianę do sądu za niedostarczenie niezbędnych zastrzeżeń do 79 tokenów kryptograficznych.

Original Source: https://thecoinrise.com/coinbase-faces-yet-another-lawsuit-with-a-series-of-allegations/?rand=1289

Author : Anisha Pandey

Related articles

Центральный банк Дании вряд ли внедрит CBDC

В то время как другие страны изучают возможность внедрения своей цифровой валюты Центрального банка (CBDC), Дания заявила об...

A dán központi bank valószínűleg nem fog CBDC-t végrehajtani

Míg más országok a központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését vizsgálják, Dánia kijelentette, hogy nincs azonnali érdeklődése a...

デンマーク中央銀行がCBDCを導入する可能性は低い

他の国々が中央銀行デジタル通貨(CBDC)の実装を検討している一方で、デンマークはデジタル クローネの発行に当面の関心がないことを宣言しました。 デンマーク国立銀行として一般に知られているデンマーク中央銀行の 3 人の総裁の 1 人、Signe Krogstrup 氏 話しました この地域でのデジタル決済の使用の最近の急増と、それが世界経済に与える影響について。 現金の使用が徐々に減少することが脅威になると懸念している他の地域とは異なり、デンマークの中央銀行は異なる意見を持っています。 「すでに述べたように、私たちが今日知っていることに基づいて、民間人の手にある現金が私たちの通貨システムにおける信頼のアンカーであることは私には明らかではありません.デンマークでは確かにそうではありません. 「潜在的な収入の流れや生産的価値のない、投機的でリスクの高い資産」 頂点銀行の総裁は、何らかの形のデジタル決済が検討されるとすれば、ホールセール CBDC になるだろうと感じています。 彼女の意見では、デンマーク国立銀行がすでに中央銀行準備金を提供していることを考えると、ホールセール CBDC...

ธนาคารกลางเดนมาร์กไม่น่าจะใช้ CBDC

ในขณะที่ประเทศอื่น ๆ กำลังสำรวจว่าอาจใช้สกุลเงินดิจิทัลของธนาคารกลาง (CBDC) เดนมาร์กได้ประกาศขาดความสนใจในทันทีในการออกโครนดิจิทัล Signe Krogstrup หนึ่งในสามผู้ว่าการธนาคารกลางเดนมาร์ก หรือที่รู้จักกันโดยทั่วไปในชื่อ Danmarks Nationalbank พูดคุย เกี่ยวกับการเพิ่มขึ้นของการใช้การชำระเงินดิจิทัลในภูมิภาคและผลกระทบต่อเศรษฐกิจโลก ซึ่งแตกต่างจากภูมิภาคอื่น ๆ ที่กลัวว่าการใช้เงินสดที่ลดลงทีละน้อยจะเป็นภัยคุกคาม ธนาคารกลางเดนมาร์กมีความคิดเห็นที่แตกต่างออกไป “ตามที่ระบุไว้แล้ว...