Coinbase, bir dizi iddia ile başka bir davayla karşı karşıya

Date:

Share post:

Şikayetçi, Coinbase’in müşteri şikayetlerini derhal ele almadığını veya müşterilerinin varlıklarını korumadığını iddia etti.

Coinbase kullanıcılarından biri, önemli piyasa oynaklığı dönemlerinde müşterilerinin hesaplarına erişimi sağlayamadığı için şirkete dava açtı. Davacı George Kattula, borsanın tüm Coinbase cüzdan ve hesap sahipleri adına “tüketicilerin hesaplarını güvende tutmak için standart teknikleri uygun şekilde kullanmadığını” iddia ediyor.

Davacıya göre Coinbase “uygunsuz ve makul olmayan bir şekilde tüketicilerinin hesaplarına ve fonlarına erişmesini engelliyor”. dava. Bunun, şirketin “kripto varlık piyasalarının gerçek zamanlı, küresel ve 7/24/365 doğasında” gezinmeye yardımcı olan müşterilere teknoloji sağlama iddiasını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Dijital varlıklar için çok değişken piyasada, tutarsız hesap erişimi büyük miktarda finansal zarara neden olabilir. Kattula, herhangi bir işlem yapmasını engelleyen “uzun bir süre” hesabının kilitlenmesi sonucu para kaybetti.

Ayrıca şikayetçi, Coinbase’in müşteri şikayetlerini derhal ele almadığını veya müşterilerinin varlıklarını korumadığını iddia etti. Dosyalama okur:

“Coinbase’in başarısızlıkları, Davacı ve Sınıf Üyelerinin “tam kontrole” sahip olmalarını engelledi. [their] kripto” ve “yatırım yapabilir, harcayabilir, biriktirebilir, kazanabilir ve kullanabilir” veya fonlarını gerektiği gibi çekebilir. [the exchange] vaat ediyor.”

Bir komisyoncu-satıcı olarak kaydolmayı reddederek ve bunun gerekli olduğunu iddia ederek, Coinbase’in “federal ve eyalet yasalarını cesurca çiğnediğini” söyleyen Kattula tarafından başka suçlamalar yapıldı.

Coinbase’in başı dertte

Coinbase’in SEC veya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu soruşturmasının hedefi olduğu haberini takiben, şirketin hissesi geçen ay düştü. Komisyon ayrıca, borsanın dokuz adet tokenize edilmiş menkul kıymeti listelediği için hatalı olduğuna inanıyor.

Son zamanlarda, borsa zaten iki dava ile karşı karşıya kaldı. İlk iddia edilen o Coinbase yanlış ve yanıltıcı açıklamalar yaptı COIN’in hisse senedi fiyatında keskin bir düşüşle sonuçlanırken, ikinci takası mahkemeye taşıdı 79 kripto jetonuna gerekli feragatnameleri sağlamadığı için.

Original Source: https://thecoinrise.com/coinbase-faces-yet-another-lawsuit-with-a-series-of-allegations/?rand=1280

Author : Anisha Pandey

Related articles

Центральный банк Дании вряд ли внедрит CBDC

В то время как другие страны изучают возможность внедрения своей цифровой валюты Центрального банка (CBDC), Дания заявила об...

A dán központi bank valószínűleg nem fog CBDC-t végrehajtani

Míg más országok a központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését vizsgálják, Dánia kijelentette, hogy nincs azonnali érdeklődése a...

デンマーク中央銀行がCBDCを導入する可能性は低い

他の国々が中央銀行デジタル通貨(CBDC)の実装を検討している一方で、デンマークはデジタル クローネの発行に当面の関心がないことを宣言しました。 デンマーク国立銀行として一般に知られているデンマーク中央銀行の 3 人の総裁の 1 人、Signe Krogstrup 氏 話しました この地域でのデジタル決済の使用の最近の急増と、それが世界経済に与える影響について。 現金の使用が徐々に減少することが脅威になると懸念している他の地域とは異なり、デンマークの中央銀行は異なる意見を持っています。 「すでに述べたように、私たちが今日知っていることに基づいて、民間人の手にある現金が私たちの通貨システムにおける信頼のアンカーであることは私には明らかではありません.デンマークでは確かにそうではありません. 「潜在的な収入の流れや生産的価値のない、投機的でリスクの高い資産」 頂点銀行の総裁は、何らかの形のデジタル決済が検討されるとすれば、ホールセール CBDC になるだろうと感じています。 彼女の意見では、デンマーク国立銀行がすでに中央銀行準備金を提供していることを考えると、ホールセール CBDC...

ธนาคารกลางเดนมาร์กไม่น่าจะใช้ CBDC

ในขณะที่ประเทศอื่น ๆ กำลังสำรวจว่าอาจใช้สกุลเงินดิจิทัลของธนาคารกลาง (CBDC) เดนมาร์กได้ประกาศขาดความสนใจในทันทีในการออกโครนดิจิทัล Signe Krogstrup หนึ่งในสามผู้ว่าการธนาคารกลางเดนมาร์ก หรือที่รู้จักกันโดยทั่วไปในชื่อ Danmarks Nationalbank พูดคุย เกี่ยวกับการเพิ่มขึ้นของการใช้การชำระเงินดิจิทัลในภูมิภาคและผลกระทบต่อเศรษฐกิจโลก ซึ่งแตกต่างจากภูมิภาคอื่น ๆ ที่กลัวว่าการใช้เงินสดที่ลดลงทีละน้อยจะเป็นภัยคุกคาม ธนาคารกลางเดนมาร์กมีความคิดเห็นที่แตกต่างออกไป “ตามที่ระบุไว้แล้ว...