Bývalý zaměstnanec OpenSea Nathaniel Chastain žádá o propuštění z obžaloby

Date:

Share post:

Právní zástupci Nathaniela Chastaina, který byl bývalým zaměstnancem OpenSea a vedoucím produktů na americkém online trhu nezaměnitelných tokenů (NFT), podali žádost o propuštění o obžalobě proti němu.

Podle memoranda na podporu návrhu právníci argumentovali tím, že rozhodnutí vlády stíhat Nathaniela je ve srovnání s minulostí naprosto bezprecedentní.

Ve své argumentaci právníci uvedli, že „při snaze využít toto první stíhání svého druhu k předložení širokých tvrzení o obchodování zasvěcených osob, krádežích majetku a praní špinavých peněz jsou argumenty vlády v rozporu s roky ustáleným precedentem a jsou transparentní úsilí zasadit vlajku do blockchainového průmyslu“.

Právníci také uvedli, že případ nebyl obviněn podle příslušného oddílu, protože vláda odmítla vzít na vědomí „dobře zavedená pravidla zákona o podvodu s drátěným lanem“ a „desetiletí judikatury vymezující hranice teorie zpronevěry obchodování zasvěcených osob“. ‘

Stejně tak Nathanielovi právníci řekli, že NFT nejsou ani cenné papíry, ani komodity, a že takové podvody se evidují u cenných papírů a komodit kategorizovaných do kategorií. Právníci žádali, aby byla obžaloba zamítnuta.

OpenSea Bývalý vedoucí produktu obviněný v vůbec prvním případu obchodování zasvěcených osob NFT

Před několika měsíci byl 31letý Nathaniel Chastain zatčen jižním obvodem New Yorku. Byl obviněn z obchodování zasvěcených osob v NFT ve dvou případech, jeden za drátový podvod a druhý za praní špinavých peněz. Nathaniel na základě obvinění vznesených proti němu unesl soukromé informace o NFT, které byly zveřejněny na domovské stránce OpenSea, a použil je pro svůj zisk.

Zpočátku měl na starosti výběr NFT pro domovskou stránku OpenSea. Právě touto cestou byl schopen koupit NFT dříve, než byly uvedeny na online trhu. Ve snaze zatemnit svůj plán tvrdil, že všechny tyto NFT prodal, jakmile se dostaly na hlavní stránku. Jeho zisková marže byla asi dvakrát až pětkrát vyšší než počáteční nákupní cena tokenů.

Newyorské ministerstvo spravedlnosti to považovalo za první svého druhu, protože se týká obchodování zasvěcených osob s digitálními aktivy. Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že za každý z těchto případů hrozí maximální trest dvacet let.

Original Source: https://thecoinrise.com/opensea-staff-nathaniel-chastain-files-for-indictment-dismissal/?rand=1304

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

G7、厳格な暗号規制に関する議論を急ぐ

G7 として広く言及されている国際的な G7 は、仮想通貨取引所 FTX の内破と破産申請を依然として懸念しており、したがって、 押す 暗号業界のより堅牢で厳格な規制のために。 明らかに、英国、カナダ、イタリア、ドイツ、日本、フランス、米国を含むこの協会の加盟国は、暗号法に関する進行中の議論を早めることを計画しています. 起草された計画に基づいて、中央銀行の幹部と財務大臣は5月中旬までに収束するはずです。 この会議は、岸田文夫首相が広島で 2023 年に首脳会議を開催する数日前に予定されています。 注目に値するのは、バハマに本社を置く仮想通貨取引所 FTX の破綻と、 辞任 ...

G7 تسرع المناقشات حول تنظيم التشفير الصارم

لا تزال مجموعة السبعة الدولية التي يشار إليها على نطاق واسع باسم G7 تشعر بالقلق إزاء الانهيار الداخلي...

G7 به بحث در مورد مقررات سختگیرانه رمزنگاری سرعت می بخشد

گروه بین‌المللی هفت که به طور گسترده به عنوان G7 شناخته می‌شود، همچنان نگران انفجار و تشکیل پرونده...

Η G7 επισπεύδει τις συζητήσεις για τον αυστηρό κανονισμό για τα κρυπτογράφηση

Η διεθνής Ομάδα των Επτά που αναφέρεται ευρέως ως G7 εξακολουθεί να ανησυχεί για την κατάρρευση και την...