BitGo, Galaxy Digital Satın Alma Anlaşmasını Sonlandırdıktan Sonra Yasal Tazminat İsteyebilir

Date:

Share post:

İlk planların aksine, Galaxy Digital durma kararı aldı kurumsal bir dijital varlık şirketi olan BitGo’yu satın almayı planlıyor. BitGo ve Galaxy Digital arasındaki birleşme anlaşması Mayıs 2021’de kararlaştırıldı ve açıklandı. Bu, BitGo’nun bir alıcı aramasından birkaç ay sonraydı. ‘Birleşme ve devralma’ o zamanlar yaklaşık 1,2 milyar dolar değerindeydi.

Ayrıntılı olarak, satın almanın değeri, hisse senetlerinin ve hisse senetlerinin bir kombinasyonu anlamına geliyordu. 265 milyon dolarlık nakit ödenmesi gerekiyordu, geri kalanı ise yeni ihraç edilecek Galaxy Digital hisseleri olacaktı.

Birleşmenin avantajlarının bir parçası olarak BitGo, Galaxy’nin hisselerinin yaklaşık %10’unu alacak şekilde faturalandırılıyor. Ek olarak, BitGo’nun CEO’su ve kurucu ortağı Mike Belshe, Galaxy Digital’e CEO Yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak katılacak.

Anlaşmanın şartlarına göre, Galaxy Digital anlaşmadan çekilirse BitGo’ya 100 milyon dolarlık kıdem tazminatı ödemek zorunda kalacak. BitGo, sözleşmesini feshetme kararı aldığına göre, ısrar Galaxy Digital’in 100 milyon doları aşan zararlar ve rahatsızlıklar için ödeme yaptığı.

BitGo Hasarlar İçin Ödeme Talebi

Dijital varlık güven şirketi BitGo, Galaxy’nin hareketini ‘uygunsuz’ olarak değerlendiriyor ve Galaxy talebini yerine getirmeyi reddederse yasal işlem başlatmayı planlıyor.

Galaxy savunmasında, sözleşmeyi feshetme kararının BitGo’nun “31 Temmuz 2022’ye kadar sözleşmemizin gerekliliklerine uygun 2021 için denetlenmiş mali tabloları teslim edememesi” nedeniyle olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle, karşılığında herhangi bir fesih veya sözleşme cayma ücreti ödenmeyecektir.

Galaxy’nin BitGo’yu suçlamasına yanıt olarak Quinn Emanuel’deki Karmaşık Davalardan Sorumlu Küresel Başkanı R. Brian Timmons, “Mike Novogratz ve Galaxy Digital’in sonlandırma için BitGo’yu suçlama girişimi saçmadır” dedi.

Bu arada, Galaxy hala daha fazla fon arıyor. daha fazla birleşme ve satın alma işlemine katılmak. İkinci çeyrekteki 554 milyon dolarlık zararı bile yatırım firmasını caydırmıyor. Galaxy Digital, elinde hala 1 milyar dolar olduğunu ve ek anlaşmaları kapatmak için daha fazla sermaye artırmaya istekli olduğunu belirtti.

Original Source: https://thecoinrise.com/bitgo-may-seek-legal-redress-after-galaxy-digital-terminates-acquisition-deal/

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Coinbase Plan to Keep Customer Disputes out of Court

Coinbase is arguing in the Supreme Court to put an automatic stay on its legal cases, citing the...

XRP Price Rallies To 4-Month High Amid Renewed Optimism For Ripple

XRP price rallied sharply today, soaring to new heights and leaving cryptocurrency enthusiasts thrilled. The digital asset has...

Bitcoin (BTC) Price Begins Massive Rally

After a massively bullish week, the Bitcoin (BTC) price has cleared a crucial resistance level that could trigger...

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023

Analyse du prix du Bitcoin pour le 22 mars 2023, Bitcoinla première plus grande crypto-monnaie basée sur la...