Arjantin’deki yatırımcılar, CoinX’i tanıtmak için en iyi başkan adayına dava açtı

Date:

Share post:

29 Ekim 2023’e kadar olmamasına rağmen, Arjantin’deki bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimi şimdiden halkın ilgisini çekti.

29 Ekim 2023’e kadar olmamasına rağmen, Arjantin’deki bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimi şimdiden halkın ilgisini çekti. Ülkenin bir sonraki lideri olma şansının yüksek olduğu düşünülen tuhaf bir özgürlükçü politikacı ve ekonomist olan Javier Milei, bir kripto para skandalına bulaştı.

Arjantin Devlet Başkanlığı için gelecek vaat eden adaylardan biri olan Javier Milei’nin iddialara göre gelmek Kripto yatırım platformu CoinX’i tanıtmak için ateş altında. Ulusal Menkul Kıymetler Komisyonu, şirketin ülkede faaliyet göstermek için gerekli lisanslara sahip olmadığını ve sonuç olarak yatırımcılara büyük getiriler vaat ettikten sonra faaliyetlerini askıya almak zorunda kaldığını belirtti.

Arjantinli yatırımcılar Milei’ye dava açacak

Ticaret merkezinin kapatılmasının olumsuz etkilerinin ardından, Arjantin’deki bir grup mağdur yatırımcı Milei’yi mahkemede dava etmeyi planladı. Platforma dahil olmasının bir sonucu olarak, 30 ila 40 milyon peso (yaklaşık 300.000 $) arasında kayıp yaşadıklarını ve başkanlık yarışmacısından tazminat talep ettiklerini iddia ediyorlar.

Özellikle Milei, şüpheli bir dijital varlık platformu olan CoinX’in 1,3 milyonuna reklamını yaptı. Instagram Aralık 2021’de takipçiler.

Ticaret platformu, varlığı boyunca yatırımcılara en iyi rehberliği sağlayabilecek bir grup uzmanı bir araya getirdiğini iddia etti. Ek olarak, onu kullanmayı kabul eden herkese önemli ödüller garanti etti.

“Arjantinlilere yardım etmek için yatırım yapma yolunda devrim yapıyorlar” [investors] enflasyon ile. Artık yatırımınızı peso, dolar veya kriptoya benzetebilir ve kar elde edebilirsiniz” dedi.

Ancak, CoinX Arjantin’de bir lisansa sahip olmadığı için, Güney Amerika ülkesi Ulusal Menkul Kıymetler Komisyonu (CNV), CoinX’in Haziran 2022’de faaliyetlerini durdurmasını emretti. Basitçe söylemek gerekirse, şirket yatırımcıların umduğu büyük kârları sağlayamadı ve birkaç müşteri şirketin kapanması sonucu ağır kayıplara uğradı.

Arjantin, kripto para birimlerinin benimsenmesinde keskin bir artışa tanık oldu. Özellikle, TheCoinRise’ın Nisan ayında bildirdiği gibi, Arjantin’deki Sorrandino kasabası ima etti kripto madenciliğine yatırım yapmayı planlıyor.

Original Source: https://thecoinrise.com/investors-in-argentina-sued-top-presidential-candidate-for-promoting-coinx/?rand=1280

Author : Anisha Pandey

Related articles

Центральный банк Дании вряд ли внедрит CBDC

В то время как другие страны изучают возможность внедрения своей цифровой валюты Центрального банка (CBDC), Дания заявила об...

A dán központi bank valószínűleg nem fog CBDC-t végrehajtani

Míg más országok a központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését vizsgálják, Dánia kijelentette, hogy nincs azonnali érdeklődése a...

デンマーク中央銀行がCBDCを導入する可能性は低い

他の国々が中央銀行デジタル通貨(CBDC)の実装を検討している一方で、デンマークはデジタル クローネの発行に当面の関心がないことを宣言しました。 デンマーク国立銀行として一般に知られているデンマーク中央銀行の 3 人の総裁の 1 人、Signe Krogstrup 氏 話しました この地域でのデジタル決済の使用の最近の急増と、それが世界経済に与える影響について。 現金の使用が徐々に減少することが脅威になると懸念している他の地域とは異なり、デンマークの中央銀行は異なる意見を持っています。 「すでに述べたように、私たちが今日知っていることに基づいて、民間人の手にある現金が私たちの通貨システムにおける信頼のアンカーであることは私には明らかではありません.デンマークでは確かにそうではありません. 「潜在的な収入の流れや生産的価値のない、投機的でリスクの高い資産」 頂点銀行の総裁は、何らかの形のデジタル決済が検討されるとすれば、ホールセール CBDC になるだろうと感じています。 彼女の意見では、デンマーク国立銀行がすでに中央銀行準備金を提供していることを考えると、ホールセール CBDC...

ธนาคารกลางเดนมาร์กไม่น่าจะใช้ CBDC

ในขณะที่ประเทศอื่น ๆ กำลังสำรวจว่าอาจใช้สกุลเงินดิจิทัลของธนาคารกลาง (CBDC) เดนมาร์กได้ประกาศขาดความสนใจในทันทีในการออกโครนดิจิทัล Signe Krogstrup หนึ่งในสามผู้ว่าการธนาคารกลางเดนมาร์ก หรือที่รู้จักกันโดยทั่วไปในชื่อ Danmarks Nationalbank พูดคุย เกี่ยวกับการเพิ่มขึ้นของการใช้การชำระเงินดิจิทัลในภูมิภาคและผลกระทบต่อเศรษฐกิจโลก ซึ่งแตกต่างจากภูมิภาคอื่น ๆ ที่กลัวว่าการใช้เงินสดที่ลดลงทีละน้อยจะเป็นภัยคุกคาม ธนาคารกลางเดนมาร์กมีความคิดเห็นที่แตกต่างออกไป “ตามที่ระบุไว้แล้ว...