هکر Wormhole ارزش 155 میلیون دلاری ETH را از لوت منتقل می کند

Date:

Share post:

حدود 50 درصد از وجوهی که از پل کریپتو زنجیره ای Wormhole استخراج شده است نقل مکان کرد توسط هکر مسئول حمله ای که تقریبا یک سال پیش رخ داد.

دقیقاً، 155 میلیون دلار اتر (ETH) در روز دوشنبه به یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) منتقل شد. پس از آن، هکر وجوه را در اطراف چندین چرخه چرخاند مالی غیرمتمرکز پروتکل های (DeFi)

نگاهی به فعالیت های انجام شده در آدرس کیف پول مشکوک هکر نشان می دهد که 95630 ETH به OpenOcean DEX منتقل شده است. مدت کوتاهی پس از آن، آنها به دارایی های دارای پشتوانه ETH از جمله ETH سهامدار Lido Finance (stETH) و بسته بندی شده (wstETH) تبدیل شدند. داده های بلاک چین نشان می دهد که هکر از wstETH به عنوان وثیقه برای وام 13 میلیون دلاری در استیبل کوین DAI استفاده کرده است.

وام برای خرید اتر بسته بندی شده بیشتر استفاده شد و چرخه تجارت چند بار تکرار شد. مشخصاً، تیم Wormhole از این فرصت استفاده کرده و در صورت بازگرداندن کل دارایی‌ها مانند سال گذشته، به هکر پاداشی تا 10 میلیون دلار پیشنهاد داده است.

انتقال هکر کرم چاله توجه را به خود جلب می کند

در زمانی که حمله انجام شد، حدود 120000 اتر به ارزش 321 میلیون دلار از پل Wormhole ربوده شد.

تا پایان سال 2022، به عنوان سومین هک بزرگ سال و دومین حمله بزرگ DeFi پس از پل Axie Infinity Ronin شناخته شد. حمله کنند. مهاجمان پل رونین پس از حمله به پروتکل با بیش از 600 میلیون دلار راه خود را باز کردند.

کرم چاله یک پل نمادین بین اتریوم، سولانا، زنجیره هوشمند بایننس (BSC)، پولیگون، بهمن، واحه و حتی ترا است. با این حال، هک تنها بخش سولانا از پل را تحت تأثیر قرار داد.

قبل از این انتقال سرمایه بزرگ، آدرس کیف پول ادعایی هکر در خرید توکن SportX (SX)، Meta Capital (MCAP)، در نهایت Usable Crypto Karma (FUCK) و مجموعه Yuga Labs Bored Ape Yacht Club (BAYC) مشاهده شد.

با آخرین پیشرفت‌ها، کاربران اینترنتی احتمالاً می‌خواهند درباره «پل کرم‌چاله» و سایر موضوعات مرتبط بیشتر بدانند. با این حال، شرکت امنیتی بلاک چین Ancilia تاکید کرده است که هنگام جستجوی کلمات کلیدی مرتبط، نهایت احتیاط را انجام دهید، زیرا گوگل در حال حاضر وب سایت های تبلیغاتی تبلیغاتی را نشان می دهد که در نهایت به عنوان سایت های فیشینگ ختم می شوند.

Original Source: https://thecoinrise.com/wormhole-hacker-transfers-155m-worth-of-eth-from-loot/?rand=1299

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Nasdaq Targets Mid 2023 For Crypto Custody Launch

Nasdaq Inc., one of the world’s leading financial institutions and the company behind the popular Nasdaq Stock Exchange,...

Dogecoin: Libdogecoin Update Released For DOGE

Dogecoin (DOGE), the beloved internet meme-turned-cryptocurrency, has once again caught the attention of crypto enthusiasts worldwide. This time,...

IMMUTABLE X (IMX) Sees Slow Growth as Price Struggles

Immutable X reclaimed $1.50 for the first time since May 2022 crypto crash. On-chain metrics show that declining...

Crypto-friendly Custodia Bank Faces Setback As Fed Denies Application For Supervision

The Crypto-friendly Custodia bank, founded by Caitlin Long, a well-known figure in the crypto industry, has been denied...