قیمت بیت کوین در نیجریه به بیش از 38000 دلار رسید

Date:

Share post:

قیمت بیت کوین (BTC) در نیجریه است رسیده است 38000 دلار در برابر ارزش جهانی حدود 23217 دلار در زمان نگارش این مقاله.

بر اساس صرافی ارزهای دیجیتال نیجریه NairaEX، یک بیت کوین در حال حاضر 17.8 میلیون نایرا ارزش دارد که معادل 38792 دلار است. اعتقاد بر این است که این نتیجه تلاش بانک مرکزی نیجریه (CBN) برای تشویق ارز دیجیتالی در بین شهروندانش است.

با این قیمت، به دلیل افزایش تقاضا برای طبقه دارایی، حق بیمه بیت کوین اکنون در 60٪ در نیجریه است، اگرچه این اولین بار نیست که کشور چنین افزایشی را تجربه می کند.

دو سال پیش، فراخوانی مبنی بر ممنوعیت بانک‌های تحت نظارتی که خدمات رمزنگاری را در کشور ارائه می‌کنند، مطرح شد. در زمان دیگری، CBN به همه بانک های تجاری دستور داد تعطیل کردن حساب‌هایی با حداقل دو نفر که با ارزهای دیجیتال معامله می‌کنند. همه اینها به افزایش 36 درصدی حق بیمه بیت کوین در آن زمان کمک کرد.

CBN محدودیت های برداشت نقدی را اعمال می کند

شایان ذکر است، CBN اخیراً محدودیت برداشت روزانه 20000 نایرا (43.43 دلار) از دستگاه های خودپرداز را برای شهروندان این کشور غرب آفریقا اعمال کرده است. همچنین، هر هفته آنها فقط حق برداشت حداکثر 100000 نایرا (217.16 دلار) را دارند. علاوه بر این محدودیت‌ها، اسکناس‌های نایرا نیجریه با ارزش بالاتر برای محدود کردن پولشویی و تورم دوباره طراحی شدند.

به نیجریه ای ها مهلت اولیه تا 30 ژانویه داده شد تا اسکناس های قدیمی خود را با اسکناس های تازه طراحی شده مبادله کنند. این مهلت اکنون به 17 فوریه موکول شده است.

با این حال، صف طولانی در بانک ها و دستگاه های خودپرداز و همچنین شکایات شهروندان در مورد محدودیت زمانی باعث شده است که نظر دولت تغییر کند. 10 روز دیگر تمدید شده است، بنابراین، نیجریه ای ها تا 10 فوریه فرصت دارند اسکناس های قدیمی خود را مبادله کنند.

نیجریه یک بزرگ بوده است مشارکت کننده به جنبش کریپتوکارنسی در آفریقا و در زمانی، به عنوان دومین بازار بزرگ برای معاملات BTC همتا به همتا شناخته شد. روند جستجوی گوگل نشان داد که عبارت “بیت کوین” در طول سال ها از کشورهای غربی به آسیا و اروپای شرقی نقل مکان کرد و در سال 2019 در آفریقا “بیت کوین آفریقا” قرار گرفت. سپس از نظر کشور، نیجریه در صدر جدول قرار گرفت و با فاصله بسیار زیادی در رده جنوبی قرار گرفت. آفریقا

Original Source: https://thecoinrise.com/bitcoin-price-surges-to-over-38000-in-nigeria/?rand=1299

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Nasdaq Targets Mid 2023 For Crypto Custody Launch

Nasdaq Inc., one of the world’s leading financial institutions and the company behind the popular Nasdaq Stock Exchange,...

IMMUTABLE X (IMX) Sees Slow Growth as Price Struggles

Immutable X reclaimed $1.50 for the first time since May 2022 crypto crash. On-chain metrics show that declining...

Crypto-friendly Custodia Bank Faces Setback As Fed Denies Application For Supervision

The Crypto-friendly Custodia bank, founded by Caitlin Long, a well-known figure in the crypto industry, has been denied...

Matter Labs Deploys FIrst Permissionless ZK Rollup Mainnet

Matter Labs has launched its zero-knowledge EVM mainnet zkSync Era in Alpha, marking the first-ever launch of a...