رئیس بانک مرکزی ایرلند کریپتو را به طرح پونزی تشبیه می کند

Date:

Share post:

گابریل مخلوف، رئیس بانک مرکزی ایرلند، نگرانی‌های کمی را در مورد ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) و تهدیدی که برای اقتصاد آنها ایجاد می‌کند، ابراز کرده است، به‌ویژه که ارزهای دیجیتال توسط یک دارایی اساسی پشتیبانی نمی‌شوند. رئیس بانک اوج ذکر شده در بیانیه ای که چنین ارزهای دیجیتالی ارزشی ندارند و بنابراین به سطح بالاتری از طرح پونزی تشبیه شده اند.

در خلال گفتگو با یک کمیته پارلمانی، فرماندار مخلوف توضیح داد که دارایی‌های دیجیتال از نظر اجتماعی بی‌ارزش هستند و همچنین این واقعیت که مشتریان باید از خطرات محدودی که کریپتو ایجاد می‌کند محافظت شوند. رئیس بانک ایرلندی با در نظر گرفتن سرمایه گذاری در طبقه دارایی به عنوان قمار به سرمایه گذاران هشدار می دهد که مراقب باشند زیرا ممکن است همه چیز را از دست بدهند.

وقتی قمار می‌کنید می‌توانید برنده شوید، اما بیشتر اوقات وقتی قمار می‌کنید واقعاً می‌بازید. اگر مردم می‌خواهند قمار کنند، باید به آن‌ها اجازه بدهیم که قمار کنند.

«تعداد معقولی از جوانان وجود دارند که پول خود را در ارزهای دیجیتال قرار داده‌اند و سطح ناخوشایندی از تبلیغات وجود دارد که هدف آن گروه است. رئیس بانک مرکزی ایرلند گفت: اگر راهی پیدا کردید، توصیه می‌کنم که تبلیغات برای آن گروه ممنوع شود.

منتقدان رمزارز هیچ ارتباطی با بیت کوین نمی خواهند

مانند گفتگوی مخلوف، جیمی دیمون، مدیر عامل JPMorgan Chase & Co نیز احساسات مشابهی در مورد دارایی های دیجیتال دارد. او در حالی که در چهل و یکمین سالانه مراقبت های بهداشتی جی پی مورگان بود شرح داده شده بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال به عنوان “طرح های غیرمتمرکز پونزی”. استفاده از ارزهای دیجیتال برای جرائمی مانند پولشویی و قاچاق جنسی، موضع دیمون را در قبال طبقه دارایی عمیق تر می کند.

حتی در ژوئن سال گذشته، Yifan He، مدیر اجرایی (مدیر عامل) بزرگترین پروژه بلاک چین، شبکه خدمات بلاک چین (BSN) معرفی شده به بیت کوین به عنوان یک طرح پونزی. او سطوح ریسک آنها را بر اساس ارزش بازار و تعداد کاربران طبقه بندی کرد.

من به آنها دست نمی زنم [cryptocurrencies] رئیس بانک ایرلند ضمن تاکید بر موضع مشتاقانه خود در مورد ارزهای دیجیتال گفت و در آینده به آنها دست نخواهم داد، حتی اگر تحت نظارت قرار گیرند، زیرا به نظر من هیچ ارزشی ندارند.

Original Source: https://thecoinrise.com/ireland-central-bank-governor-likens-crypto-to-a-ponzi-scheme/?rand=1299

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Nasdaq Targets Mid 2023 For Crypto Custody Launch

Nasdaq Inc., one of the world’s leading financial institutions and the company behind the popular Nasdaq Stock Exchange,...

IMMUTABLE X (IMX) Sees Slow Growth as Price Struggles

Immutable X reclaimed $1.50 for the first time since May 2022 crypto crash. On-chain metrics show that declining...

Crypto-friendly Custodia Bank Faces Setback As Fed Denies Application For Supervision

The Crypto-friendly Custodia bank, founded by Caitlin Long, a well-known figure in the crypto industry, has been denied...

Matter Labs Deploys FIrst Permissionless ZK Rollup Mainnet

Matter Labs has launched its zero-knowledge EVM mainnet zkSync Era in Alpha, marking the first-ever launch of a...