دادستان دستور دستگیری دانیل شین از آزمایشگاه های Terraform را صادر کرد

Date:

Share post:

بر اساس خبرگزاری یونهاپدفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول حکم بازداشت دنیل شین، یکی از بنیانگذاران شکست خورده آزمایشگاه Terraform را صادر کرده است.

این آخرین مورد از مجموعه رویدادهای شبیه به اثر دومینو است که پس از فروپاشی اکوسیستم Terra رخ داده است. این خبر ماه ها پس از سقوط اکوسیستم Terra و استیبل کوین الگوریتمی آن TerraUSD (UST) منتشر می شود.

بر اساس گزارش ها، دادستان ها دستور بازداشت دانیل شین را به همراه سه سرمایه گذار دیگر Terraform و همچنین چهار مهندس ارزهای دیجیتال این شرکت – LUNA و TerraUSD داده اند.

آنها متهم به کسب سود غیرقانونی قبل از سقوط ارزهای دیجیتال این شرکت هستند.

به‌علاوه، دادستان‌ها مظنون بودند که دانیل ارزهای رمزنگاری‌شده را ذخیره می‌کرد که از قبل بدون اطلاع سرمایه‌گذاران منتشر شده بودند. از این رو، سود غیرقانونی به ارزش 140 میلیارد (105 میلیون دلار آمریکا) و همچنین صدور توکن ها با نرخ بسیار بالا به جیب زده می شود.

علاوه بر این، مشخص شد که دانیل همچنین با استفاده از اطلاعات مشتریان و سرمایه‌های شرکت فین‌تک Chai Corp برای تبلیغ LUNA، قانون معاملات مالی الکترونیکی را نقض کرده است.

در همین حال، دانیال با ابراز نارضایتی از دادستان اظهار داشت که دو سال قبل از فروپاشی شرکت را ترک کرده و هیچ ارتباطی با ریزش آن نداشته است. علیرغم همکاری بی پایان خود در زمینه تحقیقات، دانیل انتظار شنیدن ادعاهای دادستان و همچنین حکم صادره را نداشت.

مقامات کره جنوبی سقوط LUNA را بررسی می کنند

مقامات کره جنوبی تمام تلاش خود را برای یافتن مقصر اصلی سقوط عظیم آزمایشگاه‌های Terraform، TerraUSD (UST) و LUNA انجام می‌دهند.

در تلاش برای اطمینان از اینکه آیا فروپاشی اکوسیستم در داخل توسط Do Kwon، دفتر دادستان ناحیه جنوبی سئول ایجاد شده است یا خیر. به هفت صرافی حمله کرد برای بررسی یک پرونده کلاهبرداری مرتبط با فاجعه آزمایشگاهی LUNA Terraform.

در همین حال، در ماه اکتبر، مقامات تحت فشار دو کوون، یکی از بنیانگذاران شرکت قرار گرفتند. انجماد دارایی های 39.4 میلیون دلاری (56 میلیارد وون) مربوط به بنیانگذار میلیاردر.

متأسفانه، سقوط اکوسیستم Terra منجر به عواقب فاجعه‌بار صنعت ارزهای دیجیتال گسترده‌تر شد. وویجر و سلسیوس هر دو ورشکست شدند و به دلیل قرار گرفتن در معرض اکوسیستم سقوط کرده Terra برای محافظت از ورشکستگی اقدام کردند.

Original Source: https://thecoinrise.com/prosecutors-orders-arrest-of-terraform-labs-daniel-shin/?rand=1299

Author : Godfrey Benjamin

Related articles

Can A Federal Reserve’s Counterattack Stop Crypto Bull Run?

The crypto industry may be facing a major setback as the Federal Reserve (FED) appears to be losing...

Crypto Investors Seek Real Utility, Moving Beyond Hype

Investors in the crypto market are searching for more than just a flashy product. While cryptocurrencies with low...

Elon Musk’s Push for Twitter Payments Triggers Dogecoin Breakout

Twitter has taken the first steps in its journey to introduce payments on its platform, as the social...